Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

01.10.2015 14:47
Версія для друку
  • RSS

Субклінічні інсульти у пацієнтів з СН. 

Автори вважають, що у пацієнтів з СН зі збереженою ФВ ЛШ дуже часто не діагностується наявність пароксизмальної ФП, яка є причиною субклінічних інсультів...У багатьох пацієнтів з серцевою недостатністю (СН) зі збереженою фракцією викиду лівого шлуночку має місце невиявлена фібриляція передсердь (ФП), наявність якої асоційована з розвитками невеликих субклінічних інфарктів мозку, які призводять до зниження когнітивної функції. До такого висновку прийшли автори нового аналізу після оцінки даних дослідження #ARIC. Автори вважають, що, виходячи з цього, доцільним було б проведення скринінгу у пацієнтів з #СН зі збереженою ФВ ЛШ, у яких при проведенні рутинного ЕКГ-дослідження впродовж періодичних візитів до лікаря не вдається зафіксувати пароксизму #ФП.

За словами головного дослідника, окрім призначення пероральних антикоагулянтів з метою профілактики великих катастрофічних інсультів, можливо слід розглянути питання профілактики малих субклінічних інфарктів, які можуть спричиняти зниження когнітивних функцій.

Даний аналіз 1527 пацієнтів дослідження ARIC було презентовано на науковій конференції Товариства серцевої недостатності США 2015 року.

Зазначається, що результати ARIC, як і інших досліджень, свідчать про те, що субклінічні інфаркти головного мозку можуть розвиватись задовго до виявлення ФП. В поточному аналізі учасників розподілили у 4 групи в залежності від наявності чи відсутності СН зі збереженою ФВ ЛШ і зафіксованої чи не зафіксованої ФП. Не дивно, що у пацієнтів без СН і відомої ФП відмічався найменший рівень субклінічних інфарктів, виявлених при МРТ головного мозку, який склав 17%.

В двох групах учасників із зафіксованою ФП і навністю чи відсутністю СН розповсюдженість інфарктів мозку була проміжна. А от у групі з наявною СН, але без відомого діагнозу ФП, розповсюдженість субклінічних інфарктів була максимальною – близько 29%.

За словами авторів, не можна стверджувати про те, що у пацієнтів з СН зі збереженою ФВ ЛШ не може бути інших, окрім ФП, причин розвитку субклінічних інфарктів головного мозку – наприклад у них може спостерігатисть атеросклеротичне ураження сонних артерій. Однак дуже вірогідно, що у таких пацієнтів має місце пароксизмальна ФП, яку просто не вдається зафіксувати.

Розповсюдженість субклінічних інфарктів головного мозку і скореговане* відношення шансів (95% ДІ) в залежності від наявності СН і ФП за даними дослідження ARIC

Показник

Без СН, не зафіксована ФП (n=1273)

Без СН, діагноз ФП в анамнезі (n=53)

Наявність СН, не зафіксована ФП (n=167)

Наявність СН, діагноз ФП в анамнезі (n=34)

Субклінічні інфаркти головного мозку за даними МРТ (%)

17.3

24.5

29.3

23.5

ВШ (95% ДI)

1.00

1.24 (0.64–2.40)

1.60 (1.08–2.36)

1.06 (0.46–2.46)

* корекція на вік, расу, стать, індекс маси тіла, наявність артеріальної гіпертензії, цукрового діабету, ішемічної хвороби серця, застосування варфарину, центр включення

Кількість балів за тестами оцінки когнітивної функції знижувалась у пацієнтів обох груп СН, що мали субклінічні інфаркти у порівнянні з обома групами СН без перенесених інфарктів головного мозку. Когнітивний дефіцит корелював з субклінічними інфарктами і наявністю ФП, однак не залежав від того, мали пацієнти СН чи ні. За словами авторів це свідчить про те, що причиною дефіциту була тромбогенна ФП, а не сама по собі СН.

#HFpEF, #HF, #Afib, #stroke, #cognition

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

До побачення, CHA2DS2–VASc

Чи варто враховувати стать у лікуванні фібриляції передсердь?

  >>>