Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
02.02.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

02.02.2025 11:42
Версія для друку
  • RSS

NT-proBNP: чи варто йому довіряти на 100%? 

Результати нового дослідження показали, що діагностичні пороги N-кінцевого фрагмента мозкового натрійуретичного пропептиду (NT-proBNP) для серцевої недостатності із збереженою фракцією викиду (СНзбФВ) у амбулаторних пацієнтів із хронічною задишкою потребують стратифікації за індексом маси тіла (ІМТ) для підвищення точності. 

 Дослідники провели багатоцентровий аналіз порогових значень NT-proBNP для діагностики СНзбФВ у амбулаторних пацієнтів із хронічною нез’ясованою задишкою, прагнучи підвищити точність діагностики за рахунок корекції порогів відповідно до ІМТ та наявності фібриляції передсердь. 

Науковці визначали діагностичні пороги для СНзбФВ або некардіальної задишки в основній когорті, що включала 414 пацієнтів з СНзбФВ або підтвердженою некардіальною задишкою, яким проводилася інвазивна навантажувальна катетеризація.   

Отримані порогові значення були підтверджені у шести незалежних валідаційних когортах з пацієнтами, що мали достовірний діагноз СНзбФВ. 

Оптимальні порогові значення NT-proBNP для виключення (чутливість) та підтвердження (специфічність) СНзбФВ були визначені, протестовані та стратифіковані за наявністю ожиріння та фібриляції передсердь. 

Чинний поріг NT-proBNP <125 пг/мл для виключення СНзбФВ мав 82% чутливість у пацієнтів з ІМТ <35 і лише 67% чутливість у пацієнтів з ІМТ ≥35. 

У основній когорті зниження порогу для виключення СНзбФВ до <50 пг/мл показало загальну чутливість 93%:   

  - 97% (95% ДІ, 95%-99%) для пацієнтів з ІМТ <35 

  - 86% (95% ДІ, 79%-93%) для пацієнтів з ІМТ ≥35 

 Цей поріг показав стабільні результати у валідаційних когортах. 

Поріг для підтвердження СНзбФВ ≥500 пг/мл досяг загальної специфічності 86%: 

  - 85% для пацієнтів з ІМТ <35 

  -тоді як нижній поріг ≥220 пг/мл забезпечив 88% специфічності серед пацієнтів з ІМТ ≥35 

СНзбФВ діагностували у >98% пацієнтів із фібриляцією передсердь та задишкою, що свідчить про те, що сама фібриляція передсердь є надійним біомаркером СНзбФВ, а додаткове тестування NT-proBNP у таких випадках не має суттєвої цінності. 

Науковці зауважують, що на відміну від попередніх досліджень, які фокусувалися на гострій декомпенсації СН або хронічній СН, визначеній суб'єктивною думкою дослідників, нинішні пороги NT-proBNP мають лише помірну точність серед амбулаторних пацієнтів із хронічною задишкою, якщо використовуються в бінарному форматі.  Використання окремих діагностичних порогів дозволяє покращити діагностичні характеристики, особливо у випадках проміжної передтестової ймовірності.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin