Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
02.04.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

29.03.2025 22:02
Версія для друку
  • RSS

Важливий прорив у лікуванні резистентної гіпертензії 

Результати нового дослідження показали, що додавання лорундростату, інноваційного препарату, до схеми лікування пацієнтів, що отримують гарну антигіпертензивну терапію, але  мають неконтрольовану та резистентну гіпертензією може бути корисним. 

Науковці зауважують, що лорундростат ефективно знижує артеріальний тиск при прийнятному профілі побічних ефектів відповідно до результатів дослідження ADVANCE-HTN, що були продемонстровані на Науковій сесії Американського коледжу кардіології (ACC) 2025 у Чикаго. 

Це ключове дослідження фази 2b, розроблене для оцінки ефективності та безпеки лорундростату як додаткової терапії до стандартного лікування двома або трьома антигіпертензивними препаратами у пацієнтів із неконтрольованою або резистентною гіпертензією. 

У дослідженні взяли участь 285 пацієнтів із США, у яких артеріальний тиск залишався неконтрольованим, незважаючи на прийом двох-п’яти різних препаратів, аналіз включав різноманітну популяцію: 40% учасників становили жінки. Спочатку їх переводили на стандартну схему лікування індапамідом, олмесартаном та амлодипіном, після чого призначали лорундростат у дозі 50 мг на добу, 50 мг із титрацією до 100 мг або плацебо. 

Через 12 тижнів у групі, що отримувала лорундростат 50 мг, середнє зниження 24-годинного амбулаторного артеріального тиску, скориговане на плацебо, склало 7,9 мм рт. ст. У групі з титрацією дози цей показник становив 6,5 мм рт. ст. 

Загалом препарат добре переносився. Побічні ефекти відповідали тим, що спостерігаються при застосуванні препаратів зі схожим механізмом дії. У деяких пацієнтів відзначалося підвищення рівня калію у крові та зниження розрахункової швидкості клубочкової фільтрації. У групі з титрацією дози побічні ефекти були більш вираженими, проте значного додаткового зниження артеріального тиску не відзначалося. 

Лорундростат є інгібітором синтезу альдостерону, який знижує рівень альдостерону шляхом пригнічення ферменту CYP11B2, відповідального за його вироблення. Попереднє дослідження фази 3 (Launch-HTN) показало, що у пацієнтів, які приймали 50 мг лорундростату щодня на додаток до своєї поточної терапії, через 6 тижнів офісний артеріальний тиск знизився на 9,1 мм рт. ст. (скориговано на плацебо). 

 Спеціалісти зазначають, що хоча побічні ефекти потребують подальшого моніторингу, але це ще один інструмент в арсеналі  лікування резистентної гіпертензії.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Важливий прорив у лікуванні резистентної гіпертензії

Чи можливо ефективно знизити АТ у пацієнтів, у яких вже не працюють стандартні схеми лікування?..

  >>>