Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

24.01.2025 12:47
Версія для друку
  • RSS

Як покращити лікування кардіогенного шоку? 

Науковці Канади заявляють, що підвищення рівня допомоги пацієнтам із кардіогенним шоком (КШ) шляхом раннього застосування механічної підтримки кровообігу (МПК) може значно знизити смертність від КШ у порівнянні зі стратегією, яка передбачає спочатку медикаментозне лікування, а вже потім перехід до МПК.

Вчені зазначають, що за останні 30-40 років не досягли значного прогресу у зниженні смертності, хоча були розроблені різні методи лікування шоку та проведені клінічні випробування, кінцевий результат залишається незмінним — рівень смертності залишається високим.

У науковому огляді дослідники навели дані з кількох джерел, які вказують, що рівень раптової смертності становить від 30% до 50%.

Стандартний підхід до лікування КШ, який автори описали як «поетапний», передбачає поступове застосування терапій: спочатку медикаментозне лікування з оцінкою його ефективності, а вже потім перехід до МПК. Ключовим для успіху запропонованого підходу є раннє виявлення КШ у пацієнтів, які звертаються за медичною допомогою. 

Суть полягає в тому, що раннє розпізнавання пацієнтів дозволяє зупинити цитокіновий шторм, спричинений запаленням. Якщо рано розпізнати пацієнта та розпочати МПК на початкових етапах, це може скоротити тривалість лікування, а в довгостроковій перспективі зменшити час перебування в реанімації, що дозволить пацієнтам швидше отримати остаточне лікування. 

Ранні симптоми, які вказують на КШ, включають низький артеріальний тиск, холодну та вологу шкіру, а також змінений рівень свідомості.

Спеціалісти стверджують, що пацієнти, які звертаються з КШ, мають інший профіль порівняно з минулими десятиліттями. Раніше більшість із них були пацієнтами з гострим інфарктом міокарда (ІМ), проте тепер частіше спостерігаються пацієнти з хронічною серцевою недостатністю. 

МПК може бути перехідним етапом до одужання, до іншої технології тривалої підтримки або до трансплантації серця. Якщо прогноз є несприятливим, наступним етапом стає паліативна допомога. 

Якщо план полягає в підготовці пацієнта до трансплантації, то обрана МПК має бути достатньо надійною, щоб забезпечити підтримку під час очікування органу. Для підтвердження доцільності підходу «раннього підвищення рівня лікування» доцільно провести клінічне випробування у форматі реєстру або дослідження типу «випадок-контроль», зазначають науковці. 

 Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Як покращити лікування кардіогенного шоку?

Ключ до змін – рання діагностика та швидке впровадження механічної підтримки кровообігу... >>>