Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.12.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

15.03.2024 16:45
Версія для друку
  • RSS

Що нового в лікуванні серцевої недостатності зі зниженою фракцією викиду 

Американський коледж кардіології опублікував оновлення шляху прийняття консенсусних рішень щодо лікування серцевої недостатності зі зниженою фракцією викиду (СНзнФВ).

Автори стверджують, хоча в рекомендаціях AHA/ACC/HFSA зібрано всі останні наукові дані, проте, не так багато уваги приділено практичним аспектам надання медичної допомоги. Оновлення розроблене, щоб допомогти клініцистам на первинному етапі ведення цих пацієнтів та відповідає на 10 ключових питань щодо серцевої недостатності зі зниженою фракцією викиду.

Спеціалісти надали рекомендації на рахунок впровадження численних методів лікування заснованих на доказах, які зараз доступні для СНзнФВ щодо покращення прихильності, подолання лікувальних бар’єрів, визнання протипоказань та ситуацій, які мають мало даних, надання дорогих методів лікування, менеджменту спеціальних когорт населення та здійснення переходу до паліативної допомоги.

В документі надані практичні поради, таблиці та малюнки, які пояснюють кроки, інструменти та умови, необхідні для успішного та швидкого лікування пацієнтів із серцевою недостатністю.

Валсартан/Сакубітрил першої лінії

Одна з основних змін пов'язана з підвищенням статусу інгібіторів рецепторів ангіотензину-неприлізину (ARNI) валсартан/сакубітрил.

Цей препарат перевершує інгібітори АПФ або блокатори рецепторів ангіотензину з точки зору зниження госпіталізації та смерті від серцевої недостатності, тоді як раніше він вважався дещо еквівалентним. Отже, за винятком протипоказань або іншої проблеми з отриманням медикаментів, цей препарат має бути одним із ліків першої лінії для всіх пацієнтів із серцевою недостатністю та зниженою фракцією викиду.

Інгібітори натрійзалежного котранспортера глюкози 1/2 типу (іНЗКТГ 1 і 2)

Ще одне оновлення передбачає додавання сотагліфлозину (подвійний іНЗКТГ 1 і 2) до інгібіторів НЗКТГ2 як ще одного препарату першої лінії для пацієнтів із СНзнФВ.

Тепер є докази того, що інгібітори НЗКТГ2 і НЗКТГ1 корисні для зниження частоти госпіталізації та смертності від серцевої недостатності. Раніше були докази лише щодо інгібіторів НЗКТГ2— дапагліфлозину та емпагліфлозину. Сотагліфлозин є новішим препаратом, який інгібує як НЗКТГ1, так і НЗКТГ2.

Швидкий початок чотирьох стовпів терапії

У документі зазначено, що нещодавно з’явилося більше даних, які підтверджують ранній і швидкий початок і титрування «чотирьох стовпів» медикаментозної терапії при СН, щоб максимізувати переваги результатів, про які повідомляють пацієнти, і знизити кількість госпіталізацій і смертності.

Чотири стовпи терапії: ARNI, бета-блокатор, антагоніст мінералокортикоїдів та інгібітор НЗКТГ.

Наприклад, початок лікування чотирма класами препаратів значно знизив ризик серцево-судинної смерті або госпіталізації через СН (коефіцієнт ризику 0,38) порівняно з терапією лише інгібітором АПФ/БРА плюс бета-блокатором.

Рекомендовано більше використовувати цифрові інструменти для надання дистанційної допомоги та контакту з пацієнтами, включаючи датчики, які можуть вимірювати такі змінні, як ЧСС і АТ, а також відеозаписи.

Інше питання, яке обговорюється в документі, – це використання медичної команди для проведення всіх необхідних призначень пацієнтам з СНзнФВ.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Лікування серцевої недостатності після інфаркту міокарда

Інгібітори рецепторів ангіотензину–неприлізину змінюють правила гри…

  >>>

КОНСЕНСУС ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ

Резолюції засідання Експертної Ради провідних спеціалістів України... >>>