Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.10.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

20.10.2024 16:29
Версія для друку
  • RSS

Нові дані про зв'язок між здоров’ям серця та мозку  

Американська асоціація серця (AHA) опублікувала нову наукову заяву щодо зв'язку між серцевою недостатністю (СН), фібриляцією передсердь (ФП) та ішемічною хворобою серця (ІХС), а також підвищеним ризиком когнітивних порушень і деменції.

У заяві представлено ґрунтовний огляд досліджень і надано переконливі докази нерозривного зв’язку між здоров’ям серця і мозку, що, за словами дослідників, підкреслює переваги раннього втручання. Ці висновки підсилюють важливість лікування серцево-судинних захворювань на ранніх етапах, що може затримати початок або прогрес когнітивних порушень у майбутньому.

Загальновідомо, що існує двосторонній зв'язок між роботою серця і мозку. Наприклад, серцева недостатність може призводити до зниження кровотоку, що може пошкодити мозок, а інсульт у певних ділянках мозку може вплинути на серце.

Науковці провели ґрунтовний пошук у PubMed щодо СН, ФП і ІХС. Вони детально описали частоту кожного з цих захворювань, механізми, через які вони можуть спричиняти когнітивні порушення, та перспективи профілактики й лікування для підтримки здоров’я мозку.

Повторюваною темою в роботі є роль запалення. Дані показують, що існують значні подібності у запальній відповіді, що відбувається як при серцевих захворюваннях, так і при зниженні когнітивних функцій.

Ще один можливий спільний механізм стосується біомаркерів, зокрема амілоїду, який міцно пов’язаний із хворобою Альцгеймера.

Автори заяви зібрали велику кількість доказів того, що судинні фактори ризику, такі як гіпертензія та діабет, можуть змінювати обробку та очищення амілоїду.

Також у роботі наводяться докази спільних генетичних схильностей щодо захворювань серця і мозку.

Дослідники помітили, що деякі генетичні сигнатури, які історично асоціювалися із захворюваннями серця, також корелюють зі структурними змінами в мозку. Це означає, що, зрештою, деякі пацієнти можуть мати генетичну схильність до розвитку обох станів.

Це свідчить про те, що зв’язок між цими двома органами починається вже з моменту зачаття і підкреслює важливість впровадження здорових звичок у життя як найраніше.

Однак здоров’я серця є більш складним, ніж просто наявність хороших генів і дотримання здорового способу життя. Наприклад, неясно, чому у деяких людей, які мають генетичну схильність до серцевих захворювань, не розвиваються ССЗ.

Спеціалісти звертають увагу на «Life's Essential 8» від AHA — вісім компонентів серцево-судинного здоров’я. Серед них: здорова дієта, фізична активність, уникання нікотину, здоровий сон, здорова вага, нормальні рівні ліпідів у крові, глюкози в крові та артеріального тиску.

Проте необхідно більше доказів того, що ефективне лікування серцевих захворювань позитивно впливає на когніцію. На сьогодні когнітивні показники рідко включаються в дослідження, що вивчають різні методи лікування серцевих захворювань.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin