Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

19.07.2024 17:18
Версія для друку
  • RSS

Нова техніка виявлення вразливої атеросклеротичної бляшки 

Нова техніка, яка може виявити вразливі коронарні бляшки, які піддаються ризику розриву та спричинення інфаркту міокарда (ІМ), може допомогти виявити пацієнтів із високим серцево-судинним ризиком, яким може знадобитися більш інтенсивне лікування.

Ця техніка використовує ПЕТ-сканування з натрію фторидом для виявлення кальцинованих ділянок на коронарних бляшках, що свідчить про запалення бляшки та її уразливість до розриву.

Науковці стверджують, що це може означати велику зміну в способах виявлення коронарної хвороби.

Аналіз показав, що специфічна для судин активність коронарних атеросклеротичних бляшок пов’язана з ІМ тій самій артерії та переважно спостерігається в коронарних артеріях без залишкових обструктивних уражень.

Дослідники заявляють, що  результати  аналізу також свідчать про те, що просте встановлення стента у звужену артерію не завжди вирішує проблему; існують бляшки, які спричинятимуть майбутні інфаркти міокарда, але не обов’язково спричинятимуть звуження артерії.

Ці висновки  отримані в результаті аналізу даних дослідження PRE18FFIR або прогнозування повторних подій за допомогою натрію фториду-18 для виявлення розривів бляшок коронарних артерій високого ризику у пацієнтів з інфарктом міокарда.

Попередні результати цього дослідження показали, що підвищена загальна активність коронарних атеросклеротичних бляшок, визначена за допомогою поглинання натрію фториду-18 по всьому коронарному артеріальному дереву, пов'язана з вищим ризиком серцевої смерті або ІМ, незалежно від обструктивного коронарного артеріального захворювання.

Аналіз показує, що активність коронарної атеросклеротичної бляшки супроводжується ІМ на рівні судин.

В PRE18FFIR дослідники оцінили, чи може ПЕТ-зображення з використанням натрію фториду-18 ідентифікувати пацієнтів, у яких будуть подальші серцево-судинні події.

Дослідження, в якому брали участь пацієнти з мультисудинним серцево-судинним захворюванням та нещодавнім ІМ, показало, що пацієнти з вищим поглинанням натрію фториду на ПЕТ-скануванні мали більшу ймовірність повторного ІМ.

У новому аналізі даних PRE18FFIR дослідники розглянули зв’язок між індивідуальною активністю коронарних атеросклеротичних бляшок у кожній зоні коронарної артерії та інфарктом міокарда та врахували як специфічні для судин, так і пацієнто-орієнтовані перспективи.

Підвищене поглинання натрію фториду-18 спостерігалося в 679 з 2094 коронарних артерій і у 414 з 691 пацієнта. ІМ виник у 24 (4%) судинах із підвищеною активністю коронарних атеросклеротичних бляшок і в 25 (2%) судинах без підвищеної активності коронарних атеросклеротичних бляшок (коефіцієнт ризику [HR], 2,08; P = 0,013).

Цей зв’язок не був продемонстрований у тих, хто отримував коронарну реваскуляризацію (HR, 1,02), але був помітний у нелікованих судинах (HR, 3,86).

Підвищена активність коронарних атеросклеротичних бляшок у багатьох коронарних артеріях була пов’язана з підвищеним ризиком серцевої смерті або ІМ (HR, 2,43; P = 0,002).

У цьому дослідженні науковці показали, що досліджувана методика може ідентифікувати пацієнтів з вразливими бляшками, які можуть спричинити майбутні інфаркти міокарда. Наслідком цього є те, що пацієнти із вразливими бляшками можуть отримувати інтенсивнішу ліпідознижуючу та протизапальну терапію, щоб зменшити ризик.

Незважаючи на те, що про вразливі бляшки відомо багато років, спеціалісти стверджують, що ця нова техніка є простішим способом їх ідентифікації.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

До побачення, CHA2DS2–VASc

Чи варто враховувати стать у лікуванні фібриляції передсердь?

  >>>