Британське товариство ехокардіографії (BSE) опублікувало нові рекомендації щодо аортальної регургітації.
З моменту випуску попередніх рекомендацій 2012 році відбулися значні досягнення в ехокардіографічній оцінці аортальної регургітації (АР). Тому виникла необхідність у нових рекомендаціях, заснованих на сучасній літературі та найактуальніших наукових доказах.
Підхід до створення цього документа полягав у тому, щоб зробити його практичним, систематизованим і зручним для користувачів, надаючи покроковий алгоритм для всебічної та якісної ехокардіографічної оцінки АР. У ньому обговорюються типові виклики, з якими можуть зіткнутися ехокардіографісти, та запропоновані рішення, які допоможуть правильно інтерпретувати і градувати ступінь вираженості АР. Крім того, розглядається цінність інших методів кардіовізуалізації. Рекомендації завершується клінічним оглядом АР, у якому висвітлюються гострі та хронічні форми захворювання, критерії направлення на втручання, а також наслідки поєднаних уражень клапанів.
Незважаючи на те, що документ базується на поточній літературі та доказах, для простоти настанова була максимально практичною. Це дозволить ехокардіографам скористатися ним як швидкою довідкою, перш ніж розпочати сканування пацієнта з АР.
Основні зміни включають:
-
Якщо АР візуально виглядає легка або менш виражена і відповідає визначеним критеріям, як зазначено в алгоритмі АР, немає потреби в додатковій ехокардіографічній оцінці
-
Більший акцент на якісні та кількісні параметри, супутні ехокардіографічні знахідки та об’єми ЛШ, якщо АР візуально більш виражена. В таких випадках алгоритм допомагає визначити, чи є АР помірною або тяжкою, а також чи потрібне використання черезстравохідної ехокардіографії (чсе) або альтернативних методів візуалізації. Також у алгоритмі деталізовані наступні кроки щодо спостереження пацієнта.
-
Алгоритм зосереджений на хронічній АР , але містить опис особливостей гострої АР.
Отже, що це означає для практикуючих ехокардіографів?
Застосування оновлених рекомендацій допоможе більш впевнено оцінювати ступінь вираженості АР.
В рекомендаціях заохочується комплексний підхід до оцінки пацієнта – не лише аналізуючи специфічні показники АР, а й враховуючи супутні параметри, такі як об'єм ЛШ, ФВ ЛШ та strain.
Документ узгоджений із рекомендаціями інших провідних кардіологічних товариств і відповідає останнім настановам щодо показань до ехокардіографії при захворюваннях клапанів серця, які підтримують Британське кардіоваскулярне товариство, Британське товариство клапанних хвороб серця, Heart Valve Voice та Асоціація серцево-судинної медицини первинної ланки.
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org