Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.09.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

06.09.2024 15:56
Версія для друку
  • RSS

Європейські рекомендації щодо фібриляції передсердь 2024 року 

Оновлені рекомендації щодо лікування фібриляції передсердь , опубліковані Європейським товариством кардіологів, змінюють підхід до лікування цього складного багатофакторного захворювання.
 
Виявлення та лікування супутніх захворювань і факторів ризику є початковими та центральними компонентами ведення пацієнтів і мають вирішальне значення для всіх інших аспектів догляду за пацієнтами з фібриляцією передсердь (ФП).
 
Спеціалісти заявляють, що не просто доречно приділяти однакову увагу контролю супутніх захворювань і порушення ритму, це є критично важливим.
 
Супутні захворювання є рушійними силами як виникнення, так і рецидиву фібриляції передсердь, а динамічний підхід до супутніх захворювань є ключовим для успіху лікування ФП.
 
Рекомендації класу I були видані з врахуванням великої кількості цілей на етапі лікування супутньої патології та факторів ризику лікування фібриляції передсердь, включно з артеріальною гіпертензією, серцевою недостатністю, ожирінням, цукровим діабетом, вживанням алкоголю та фізичними вправами.
 
Інгібітори натрій-глюкозного котранспортера-2 (SGLT2) необхідно пропонувати всім пацієнтам з ФП. (нова рекомендація класу I).
 
За словами науковців, пацієнти, у яких супутні захворювання не контролюються агресивно, в кінцевому підсумку стикаються з незадовільними результатами лікування, поганими як для пацієнтів і марнотратством ресурсів охорони здоров'я.
 
Контроль апное уві сні також відзначається як ключова ціль, хоча підтверджуючі докази дозволяють лише позначити як рекомендацію класу IIb.
 
Контроль супутніх захворювань – не нова ідея. У спільній настанові 2023 року , від професійних груп, у тому числі Американської асоціацієї серця (AHA) та Американського коледжу кардіології (ACC), контроль супутніх захворювань, включаючи більшість із тих, що визначені в нових настановах ESC, був другим у списку з 10 ключових висновків.
 
Однак нові рекомендації ESC віддають перевагу лікуванню супутньої патології, поставивши його на перше місце в кожному з конкретних шляхів догляду за пацієнтом, розроблених для визначення оптимізованого лікування. 
 
Ці шляхи, визначені в алгоритмах для вперше діагностованої ФП, пароксизмальної ФП та персистуючої ФП, завжди починаються з оцінки супутніх захворювань, а потім крок А — уникнення інсульту — переважно з антикоагулянтами.
 
Необхідно використовувати прямі пероральні антикоагулянти, за винятком пацієнтів з механічним клапаном або мітральним стенозом. Це стосується, фактично, всіх пацієнтів з оцінкою CHA2DS2-VASc 2 бали і більше, і це слід розглядати для тих, у кого оцінка становить1 бал.
 
Структуру допомоги пацієнтам з ФП ESC ідентифікували за абревіатурою AF-CARE, у якій C означає супутні захворювання.
 
На етапі A - визначення та лікування всіх модифікованих факторів ризику кровотечі у пацієнтів з ФП є рекомендацією класу I. На підставі рекомендацій класу III науковці застерігають від відмови від антикоагулянтів лише через фактори ризику CHA 2 DS 2 -VASc. Рішення про призначення або відмову від антикоагулянтів — як і всі інші рішення слід приймати індивідуально після консультації з пацієнтом.
 
Для зменшення симптомів ФП і контролю ритму специфічні шляхи розходяться для вперше діагностованої ФП, пароксизмальної та стійкої ФП.
 
Етап оцінки та динамічного переоцінювання стосується необхідності періодичної оцінки пацієнтів на наявність нових модифікованих факторів ризику, пов’язаних із супутніми захворюваннями, ризиком інсульту, ризиком кровотечі та ризиком ФП. 
 
Управління факторами ризику ФП давно підкреслюється у рекомендаціях, але попередній фокус на ФП з увагою до супутніх захворювань був замінений на фокус на супутніх захворюваннях з очікуванням більш стійкого контролю ФП. Успіх цього повороту ґрунтується на мультидисциплінарному догляді, обраному у співпраці з пацієнтом, щоб зменшити або усунути тригери ФП та ризики її ускладнень.
 
Ще одна важлива рекомендація полягає в тому, щоб лікувати всіх наших пацієнтів з фібриляцією передсердь, незалежно від того, чи є вони молодими чи літніми, чоловіками чи жінками, чорношкірими чи білими, чи мають високий чи низький ризик, відповідно до орієнтованого на пацієнта інтегрованого підходу AF-CARE.
 
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org
 
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin