За результатами нового дослідження виявилось, що призначення болюсного введення #циклоспорин’у до проведення перкутанного коронарного втручання (ПКВ) у пацієнтів з гострим інфарктом міокарду (#ГІМ) з елевацією сегменту ST – за допомогою якого хотіли зменшити розміри інфаркту внаслідок реперфузійного ураження – не призводить до покращення клінічних наслідків у порівнянні з пацієнтами, яким не проводилось болюсне введення препарату.
Первинної кінцевої точки дослідження, яка була визначена як комбінація смерті-від-всіх-причин, погіршення перебігу серцевої недостатності впродовж індексної госпіталізації, повторної госпіталізації з приводу серцевої недостатності і небажаного ремоделювання лівого шлуночка, до першого року досягли 59.0% учасників з 395 групи циклоспорину і 58.1% учасників з 396 групи плацебо. Різниця між групами виявилась статичтично недостовірною. Також не було виявлено користі від застосування циклоспорину стосовно кожного окремого компоненту кінцевої первинної точки.
Результати даного дослідження – #CIRCUS – були представлені на конгресі Європейського товариства каріологів.
Незважаючи на негативні результати дослідження автори наголошують на клінічній важливості реперфузійного ураження і необхідності пошуку терапевтичних стратегій у даних пацієнтів високого ризику, яким проводиться #ПКВ.
#PCI, #STEMI, #cyclosporine, #ESC
Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org