Нові європейські рекомендації щодо лікування клапанних вад серця пропонують більше 45 переглянутих або повністю нових рекомендацій у порівнянні з попередньою версією, опублікованою в 2017 році.
Вади серця занадто часто не виявляються, і в цих рекомендаціях підкреслюється важливість клінічного обстеження і кращих стратегій діагностики, а також лікування.
З безлічі розділів і підрозділів, які слідують того ж формату, що і попередні рекомендації, найбільшу кількість переглядів і нових доповнень пов'язано з передопераційною антитромботичною терапією. В рекомендаціях вказується 11 абсолютно нових рекомендацій щодо використання антикоагулянтів або антитромбоцитарної терапії. Більшість з них отримали оцінку I класу, що означає «рекомендовано» або «вказано». До них відносяться показання для скасування або початку призначення антикоагулянтів, а також, які антикоагулянти або антитромбоцитарні препарати слід призначати в конкретних групах пацієнтів.
Наступний напрямок важливих нових або переглянутих рекомендацій стосується того, коли розглядати хірургічне відновлення аортального клапана (SAVR) в порівнянні з транскатетерною імплантацією аортального клапана (TAVI) при важкому стенозі аорти. Більшість з них представляють собою зміни в порівнянні з попередніми рекомендаціями, але майже всі також відносяться до рекомендацій класу I.
Немає єдиного критерію для вибору SAVR замість TAVI. Однак є багато винятків і додаткових показань, крім віку, коли і SAVR, і TAVI є прийнятними варіантами.
З нових рекомендацій щодо важкого стенозу аорти тепер може розглядатися клапанна пластика у безсимптомних пацієнтів з фракцією викиду лівого шлуночка менше 55% ( клас IIb) у рекомендаціях 2017 року ця проблема не була вирішена.
Значна кількість змін включає незначні уточнення без зміни ступеня, але перегляд щодо біопротезування є істотним. У рекомендаціях 2017 року була рекомендація ступеня IIa розглядати біопротезуванні у пацієнтів з очікуваною тривалістю життя менше очікуваної довговічності пристрою. У рекомендаціях 2021 року це показання було змінено на показання I класу, додавши показання для біопротезів у пацієнтів, яким протипоказана або навряд чи буде досягнута антикоагулянтна терапія хорошої якості.
Є дві нові рекомендації щодо важкої вторинної мітральної регургітації. Перша, яка, можливо, є найбільш значущою, - це рекомендація I класу з хірургії клапана у пацієнтів з тяжкою вторинною мітральною регургітацією, які залишаються симптоматичними, незважаючи на оптимізовану медикаментозну терапію.
Друга - це рекомендація класу IIa для інвазивних процедур, таких як черезшкірне коронарне втручання, для пацієнтів із симптоматичною вторинною мітральною регургітацією і супутньої хворобою коронарних артерій.
За результатами дослідження River з’явилися нові рекомендації щодо можливості використання нових оральних антикоагулянтів у пацієнтів з біопротезами і ФП через 3 місяця після операції ( виключення заміна мітрального клапана).
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org