Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

16.03.2015 14:16
Версія для друку
  • RSS

Новини конгресу Американського коледжу кардіологів: дослідження PROMISE. 

Автори порівнювали анатомічні і функціональні методи діагностики при болю за грудиною в аспекті подальших клінічних наслідків...Стратегія проведення анатомічної діагностики за допомогою коронарної комп’ютерно-томографічної ангіографії (КТА) у порівнянні з функціональними дослідженнями не призводить до достовірного покращення клінічних наслідків у пацієнтів з підозрюваною ішемічною хворобою серця (#ІХС).

Серед 10003 симптомних пацієнтів, що були рандомізовані в дослідженні, первинної кінцевої точки – комбінації смерті, інфаркту міокарда (ІМ), госпіталізації з приводу нестабільної стенокардії чи основних ускладнень процедури – протягом 2-річного періоду спостереження досягли 3.3% з 4996 пацієнтів групи #КТА. Для порівняння, серед 5007 пацієнтів, рандомізованих в группу проведення стрес-електрокардіографії, радіонуклідного стрес-тестування чи стрес-ехокардіографії, первинної кінцевої точки досягли 3.0% пацієнтів. Виявилось, що різниця в частці досягнення первинної точки є недостовірною.

Результати дослідження PROMISE були представлені на науковій сесії Американського коледжу кардіології.

Автори заявляють, що метою дослідження була спроба допомогти лікарям в діагностиці патології у пацієнтів, яких вони бачать щодня – пацієнтів з вперше виниклим болем за грудиною. В США дана симптоматика призводить до проведення близько мільйона стрес-тестувань щороку, однако до цього було проведено лише декілька рандомізованих контрольованих досліджень стосовно того, який неінвазивний метод діагностики у таких пацієнтів є найкращим.

Загалом, частота розвитку небажаних явищ у пацієнтів PROMISE виявилась менншою, ніж очікувалось, що може бути пояснено більш широким застосуванням препаратів серцево-судинної групи, таких як статини, і іншими аспектами покращення допомоги хворим серцево-судинного профілю.

В дослідженні #PROMISE автори також аналізували велику кількість вторинних кінцевих точок. Було виявлено, що проведення КТА асоційоване з меншою кількістю коронарографій, результати яких показали відсутність обструктивної коронарної хвороби до 90 дня після включення (3.4% в групі КТА у порівнянні з 4.3% в групі функціональних тестів; Р=0.02). Однак, вгрупі КТА більшій кількості пацієнтів протягом 90 днів після рандомізації була проведена коронароангіографія. Середня сумарна величина отриманого опромінення склала 12.0 мЗв в групі КТА у порівнянні з 10.1 мЗв в групі функціональних тестів, а різниця виявилась статистично значимою. Різниця в отриманій дозі різнилась в залежності від виду функціонального тестування. Загалом, 67.3% пацієнтів пройшли радіонуклідне стрес-тестування, 22.5% - стрес-ехокардіографію, 10.2% - стрес-#ЕКГ. Виявилося, що доза опромінення при радіонуклідному стрес-тестуванні достовірно вище, ніж при КТА.

#CAD, #CTA, #EKG, #ACC

Адаптовано з Medcsape Cardiology

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми