Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

09.07.2012 17:47
Версія для друку
  • RSS

Пасивне паління призводить до ожиріння та діабету 

09.07.12. Як відомо, пасивне куріння призводить до багатьох ризиків для здоров’я. Нові дані дослідження NHANES (США) додали в цей список ожиріння та діабет, що є важливими факторами ризику ССЗ. У дослідженні були проаналізованы дані 6391 пацієнтів, у них вивчали вміст котиніну (алкалоїду, який присутній в тютюні, є метаболітом нікотину) в сироватці крові, рівень глюкози, глікозильованого гемоглобіну, ІМТ та індекс НОМА. Серед пацієнтів 25% були курці (рівень котиніну сироватки >3 нг/мл), 34% - пасивні курці (котонін сироватки >0,05 нг/мл), 41% - некурці (котонін сироватки <0,05 нг/мл). Після використання багатомірної моделі з коректуванням для віку, статі , раси, вживання алкоголю та фізичної активності було встановлено, що пасивні курці порівняно з некурцями мали вищий індекс НОМА (р=0,48), ІМТ (р=0,02), глікозильований гемоглобін (р=0,01). Дослідники зробили висновок, що в основному пасивне куріння асоціюється з розвитком діабету, хоча ще до кінця не зрозумілі механізми цього. «25 млн. людей в світі через пасивне паління, особливо в громадських місцях, мають потенційний ризик розвитку діабету на протязі життя. Це особливо важливо для дітей та пацієнтів, які мають спадкову схильність до діабету.»

http://www.healio.com

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

До побачення, CHA2DS2–VASc

Чи варто враховувати стать у лікуванні фібриляції передсердь?

  >>>