Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
03.12.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

24.06.2020 16:09
Версія для друку
  • RSS

Оклюзія вушка лівого передсердя для профілактики ускладнень фібриляції передсердь 

Результати нового дослідження PRAGUE-17 показали, що закриття вушка лівого передсердя (ЛП) не поступається застосуванню прямих антикоагулянтів для профілактики подій, пов'язаних з фібриляцією передсердь (ФП), у пацієнтів з високим ризиком.

У дослідженні прийняли участь 402 дорослі людини з помірним або високим ризиком з не клапанною  ФП, що були рандомізовані в дві групи: учасникам першої групи була проведена оклюзія вушка ЛП (ОВЛП), а другої - отримували  пероральні антикоагулянти (НОАК).

Пацієнтам в групі ОВЛП була проведена черестравохідна ехокардіографія для виключення тромбів лівого передсердя. Пацієнти в групі НОАК отримували ривароксабан, апіксабан або дабігатран в дозі, рекомендованій виробником.

Первинний результат був сукупність ускладнень, пов'язаних з процедурами або пристроями, тромбоемболічні ускладнення (включаючи інсульт) і клінічно значуща кровотечі. Через 20 місяців спостереження в середньому 35 пацієнтів в групі ОВЛП і 41 в групі НОАК досягли первинного результату (11% на 100 пацієнтів-років проти 13% на 100 пацієнтів-років).

Крім того, не було виявлено відмінностей між групами за кінцевими компонентам події повного інсульту / транзиторної ішемічної атаки (відношення ризику, 1,00), клінічно значущої кровотечі (ВР, 0,81) або серцево-судинної смерті (ВР, 0,75 ).

Дев'ять пацієнтів мали серйозні ускладнення, пов'язані з ОВЛП, включаючи клінічно значиму кровотечу (ВР, 0,81; 95% ДІ, 0,44-1,52) і серцево-судинну смерть (ВР, 0,75; 95% ДІ, 0 , 34-1,62).

Дані дослідження були обмежені декількома факторами, включаючи неможливість оцінити відмінності між компонентами складової первинної кінцевої точки.

Однак результати були посилені за рахунок включення в групу населення з високим ризиком  з ФП, і це перше рандомізоване дослідження, в якому порівнювалися ОВЛП і НОАК для профілактики інсульту в цій групі

Науковці заявляють, що висновки цього дослідження схожих показників інсульту і більш низьких показників кровотеч при використанні ОВЛП в порівнянні з НОАК провокаційні, враховуючи, що НОАК більш безпечні, добре переносяться.

Проте, незважаючи на свої недоліки, PRAGUE-17 є важливим кроком вперед і підсилює роль транскатетерної ОВЛП як стратегії профілактики інсульту для пацієнтів з ФП з високим ризиком кровотеч навіть в сучасну епоху НОАК.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Тирзепатид: прорив у лікуванні серцевої недостатності та ожиріння

Ще одне революційне дослідження SUMMIT, що було представлене на науковій сесії АНА 2024…

  >>>

Едоксабан проти варфарину

Нові горизонти після протезування клапанів…

  >>>