Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

14.07.2015 15:48
Версія для друку
  • RSS

Нове порівняння ПКВ і АКШ у пацієнтів з діабетом і багатосудинним ураженням. 

Результати нового дослідження відрізняються від отриманих раніше щодо переваг аортокоронарного шунтування над перкутанними коронарними втручаннями...У пацієнтів з цукровим діабетом і багатосудинним ураженням проведення перкутанного коронарного втручання (ПКВ) із застосуванням стентів сучасного покоління у порівнянні з проведенням операції аортокоронарного шунтування (АКШ) асоційоване з меншим ризиком смерті і інсульту в ранні періоди. У віддаленому періоді проведення #ПКВ у порівнянні з #АКШ асоційоване з таким же рівнем смертності і вищим ризиком розвитку інфаркту міокарду (ІМ) потреби в повторній реваскуляризації.

Це основні результати аналізу більш ніж 16000 пацієнтів. Як видно, отримані дані не підтверджують результати дослідження #FREEDOM, які показали перевагу АКШ над ПКВ відносно показників смертності у віддаленому періоді.

Автори зазначають, що дебати навколо дослідження FREEDOM точилися навколо стентів, які застосовувалися. Зважаючи на тривалість дослідження, отримані наприкінці дослідження результати засновувалися на використанні стентів, які на даний час не застосовуються.

В поточний аналіз було включені пацієнти з цукровим діабетом і багатосудинним ураженням коронарних артерій, 7326 з яких було проведено ПКВ з використанням еверолімус-стентів, а 8763 – було проведено операцію АКШ. Як відомо, в дослідженні FREEDOM стентування проводилось із застосуванням сіролімус- і паклітаксель-елютинг стентів.

На сьогоднішній день проведення АКШ у пацієнтів з багатосудинним ураженням і цукровим діабетом має 1 клас доказовості як в США, так і в Європі, а дані рекомендації засновані, в основному, на дослідженні FREEDOM. І за результатами виявилось, що проведення АКШ у порівнянні з ПКВ асоційоване зі зниженням частоти досягнення первинно кінцевої точки (смерть-від-всіх-причин, нефатальний #ІМ, нефатальний #інсульт) на 30%.

За результатами ж поточного дослідження проведення ПКВ у порівнянні з АКШ було асоційоване зі зниженням ризику смерті-від-всіх-причин в перші 30 днів на 42% і достовірним зниженням ризику інсульту в перші 30 днів на 86%.

Протягом більш тривалого періоду спостереження проведення ПКВ з еверолімус-елютинг стентами було асоційоване з подібним ризиком смерті-від-всіх-причин, що і проведення АКШ (10,5% в групі ПКВ у порівнянні з 10,23% в групі АКШ; р=НД), але статистично значимим зниженням рівня інсульту. Потреба в повторній реваскуляризації впродовж тривалого періоду спостереження була достовірно вища в групі ПКВ.

Стосовно відносного ризику ІМ було визначено достовірне підвищення в групі ПКВ у порівнянні з АКШ як в перші 30 днів (ВР 2.44; Р=0.02), так і у віддаленому періоді (ВР 1.64;P<0.0001). Хоча, за словами головного дослідника, підвищення ризику ІМ при застосуванні #еверолімус-елютінг стентів відмічалося лише у пацієнтів з трисудинним ураженням, але не при ураженні двох судин.

#стентування, #PCI, #CABG, #everolimus, #AMI

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми