Рекомендації розділені на два розділи. Один розділ присвячений профілактиці ССЗ на індивідуальному рівні у практично здорових людей, у пацієнтів з встановленими ССЗ, а також у пацієнтів з діабетом, сімейною гіперхолестеринемією або хронічним захворюванням нирок.
Інший розділ присвячений профілактиці ССЗ на рівні населення, в тому числі політиці місцевих і загальнодержавних відділів охорони здоров'я, заходам збереження навколишнього середовища, в тому числі вжиття заходів щодо скорочення забруднення повітря, використання палива і обмеження викидів вуглекислого газу.
У нових рекомендаціях приділяється більше уваги профілактиці ССЗ у літніх людей.
Цільові рівні ліпідів крові, артеріального тиску і глікемічних показників при діабеті залишаються у відповідності до останніх рекомендацій ESC по дисліпідемії, артеріальній гіпертензії та діабету.
Проте, в рекомендаціях вводиться новий поетапний підхід до інтенсифікації лікування для досягнення цих цілей з урахуванням ризику серцево-судинних захворювань, переваг лікування залежно від факторів ризику, модифікаторів ризику, супутніх захворювань і переваг для пацієнтів.
Рекомендації з профілактики серцево-судинних захворювань 2021 року також включають недавно опубліковані алгоритми оцінки системного коронарного ризику 2 (SCORE2) і оцінки системного коронарного ризику 2 - літні люди (SCORE2-OP).
Вперше в керівництві рекомендується кинути палити незалежно від того, чи приводить воно до збільшення ваги, оскільки збільшення ваги не зменшує позитивних ефектів від відмови цигарок.
Що стосується фізичних вправ, дорослі будь-якого віку повинні прагнути до помірної фізичної активності як мінімум від 150 до 300 хвилин в тиждень або до інтенсивної аеробної фізичної активності від 75 до 150 хвилин в тиждень. У рекомендаціях рекомендується скоротити малорухливий спосіб життя і займатися хоча б легкою активністю протягом дня.
В керівництві рекомендується дотримуватися середземноморської або аналогічної дієти; обмежити вживання алкоголю максимум 100 г в тиждень (стандартна випивка - від 8 до 14 г); їсти рибу, бажано жирну, не рідше одного разу на тиждень; і обмежити споживання м'яса, особливо переробленого.
Також вперше в керівництві говориться, що баріатрична хірургія повинна розглядатися для людей з ожирінням з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, коли здорова дієта і фізичні вправи не призводять до втрати ваги.
Зазначається, що люди з психічними розладами потребують додаткової уваги та підтримки для поліпшення прихильності до зміни способу життя та медикаментозного лікування.
Також розглядаються питання потенційних витрат, які можуть бути при впровадженні цих рекомендацій.
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org