Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
22.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

07.05.2023 11:13
Версія для друку
  • RSS

10 популярних дієт для здоров’я серця 

Обґрунтований аналіз 10 популярних моделей харчування показує, що одні покращують здоров’я серця, ніж інші.

У новій науковій заяві Американської асоціації серця (AHA) йдеться про те, що середземноморський, DASH-дієта, пескатарський і вегетаріанський режими харчування найбільше узгоджуються з рекомендаціями щодо здорового харчування, випущеними AHA у 2021 році, тоді як популярні палеолітичні (палео) і кетогенна (кето) дієти не працюють.

За словами спеціалістів, хороша новина для населення та лікарів полягає в тому, що існує кілька дієтичних моделей, які дають значну гнучкість для дотримання здорової для серця дієти – DASH, середземноморська, вегетаріанська. Однак деякі з популярних дієт, зокрема палео та кето, настільки суворо обмежують конкретні групи продуктів, якщо дотримуваться цих обмежень, як задумали їхні прихильники, це не узгоджуються з науковими доказами здорового харчування.

Кількість різноманітних популярних моделей харчування зросла в останні роки, а кількість дезінформації про них у соціальних мережах досягла критичного рівня.

Авторська група оцінила відповідність 10 популярних дієт або моделей харчування за шкалою від 1 до 100  дієтичним порадам AHA щодо здорового харчування.

Ці рекомендації включають в себе споживання широкого асортименту фруктів і овочів; вибір переважно цільного зерна; використання рідких рослинних олій, а не тропічних; споживання здорових джерел білка, таких як рослини, морепродукти або нежирне м’ясо; зведення до мінімуму цукру і солі; обмеження алкоголю; вибір продуктів з мінімальною обробкою замість ультраоброблених продуктів; і дотримання цієї вказівки, де б не готували або вживали їжу.

10 дієт: DASH, середземноморська, пескатарська, лакто-ово-вегетаріанська, веганська, з низьким вмістом жиру, дуже низьким вмістом жиру, низьким вмістом вуглеводів, палео та дуже низьким вмістом вуглеводів/кето.

Дієти були розділені на чотири рівні на основі їхніх балів, які коливалися від низького 31 до високого 100.

Лише план харчування DASH отримав ідеальну оцінку 100. У цьому режимі харчування мало солі, доданого цукру, тропічної олії, алкоголю та оброблених продуктів і багато овочів, фруктів, цільного зерна та бобових без крохмалю. Білки переважно рослинного походження, такі як бобові, квасоля або горіхи, а також риба або морепродукти, нежирна птиця та м’ясо, а також нежирні або знежирені молочні продукти.

Середземноморська модель харчування отримала трохи нижчий бал 89, тому що, на відміну від DASH, вона допускає помірне споживання алкоголю та не має застережень щодо додавання солі.

Двома іншими найкращими моделями харчування були пескатаріанська з 92 балами та вегетаріанська з 86 балами.

Веганські дієти та дієти з низьким вмістом жиру (кожна з оцінкою 78) потрапили до другого рівня.

Хоча ці дієти наголошують на фруктах, овочах, цільнозернових, бобових і горіхах, одночасно обмежуючи алкоголь і доданий цукор, веганська дієта настільки обмежена, що її може бути складно дотримуватися протягом тривалого часу або під час їжі поза домом, і це може збільшити ризик дефіциту вітаміну B12 та призвести до анемії, зазначає авторська група.

Є також побоювання, що дієти з низьким вмістом жиру розглядають усі жири однаково, тоді як рекомендації AHA закликають до заміни насичених жирів більш здоровими жирами.

Третій рівень включав дієту з дуже низьким вмістом жиру (оцінка 72) і дієту з низьким вмістом вуглеводів (оцінка 64), тоді як палео- дієти з дуже низьким вмістом вуглеводів/кето дієти належать до четвертого рівня з найнижчими оцінками 53 і 31 відповідно.

Науковці відзначають, що всі 10 моделей дієти поділяють чотири позитивні характеристики: більше овочів, більше цільної їжі, менше доданого цукру, менше рафінованих олій.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Антикоагулянтна терапія при тромбозі глибоких вен

Тривалий захист від тромбів без ризику кровотеч... >>>