Згідно з результатами нового дослідження, аналіз здатності пацієнтів виконувати навантаження на #тредміл’і зі швидкістю і нахилом, що підвищуються, може допомогти в предикції ризику смерті впродовж наступних десяти років.
Незважаючи на те, що вже розроблені шкали ризику короткотривалого ризику смерті, засновані на фізичних навантаженнях, дані алгоритми можуть застосовуватися лише у пацієнтів з діагностованим серцевим чи серцево-судинним захворюванням
Автори ж заявляють, що їм вдалося розробити алгорит – названий FIT #Treadmil Score – за допомогою якого можна оцінити довготривалий ризик смерті у будь-кого, і потребує це лише даних тредміл-тесту.
За словами авторів, висловлювання, що гарна фізична є відображенням меншого ризику смерті, на сьогоднішній день набуває нового значення, однак вони хотіли кількісно оцінити даний ризик, враховуючи вік, стать і рівень фізичної форми, а також зробити це тільки виходячи з результатів тредміл-тесту.
Поряд з віком і статтю FIT Treadmill Score враховує показники пікової частоти серцевих скорочень, досягнутої під час навантажень, а також здатності переносити фізичні навантаження.
Толерантність до фізичних навантажень оцінювалась на основі метаболічних еквівалентів (МЕТ). Так, повільна ходьба відповідає 2 МЕТ’ ам, в той час як біг – 8 МЕТ’ам.
Було проаналізовано дані 58020 осіб у віці з 18 до 96 років, яким в період з 1991 по 2009 роки було проведено пробу з фізичним навантаженням.
Виходячи з того, скільки учасників померло з будь-якої причини протягом наступних десяти років, дослідники виявили, що серед осіб однакового віку і статі показники фізичної форми, обчислені в МЕТ’ах, і пікової ЧСС під час навантажень були найбільш достовірними предикторами смерті і виживаності, навіть після корекції на сімейний анамнез і фактори ризику, такі як діабет.
Загальна кількість балів варіювала від -200 до +200. Учасники з показником більше нуля мали низький ризик смертності, в той час як при негативній кількості балів ризик смерті був найвищий.
Автори відмічають, що, зважаючи на легкість розрахунків і вартість, яка не перевищує вартість самого тредміл-тесту, дана методика могла б застосовуватися у міліонів пацієнтів, що щорічно проходять тредміл-тест.
#ССЗ, #профілактика, #CVD, #prevention
Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org