Згідно з результатами нового дослідження виявилось, що у пацієнтів з фібриляцією передсердь (ФП) в анамнезі, що перенесли перкутанне коронарне втручання (ПКВ) з приводу гострого інфаркту міокарду (ГІМ), при порівнянні з подвійною антитромботичною терапією застосування потрійної антитромботичної терапії – #варфарин, #аспірин і #клопідогрель – асоційоване з таким же ризиком небажаних кардіальних подій і вищим ризиком кровотеч, що потребують госпіталізації. Дані результати опубліковано в Journal of the American College of Cardiology.
Автори проаналізували дані близько 5000 пацієнтів у віці 65 років і старше, з анамнезом #ФП, що поступили у відділення з #ГІМ і яким було проведено #ПКВ.
Виявилось, що майже 28% при виписці було призначено потрійну антитромботичну терапію, а 72% – подвійну. Пацієнти, яким призначалась потрійна терапія, частіше були чоловічої статі, мали в анамнезі проведення ПКВ чи операцію аорто коронарного шунтування (АКШ) чи перенесли інсульт. Також, ці пацієнти частіше приймали варфарин ще до поступлення з приводу ГІМ. З іншого боку, у пацієнті, які при виписці отримували подвійну терапію, частіше мали епізод внутрішньогоспітальної масивної кровотечі.
Після корекції результатів на характеристики пацієнтів, лікування і медичного закладу виявилось, що потрійна терапія не була асоційована зі зниженням дворічного ризику основних небажаних кардіальних подій у порівнянні з подвійною терапією. А от ризик кровотеч, в тому числі внутрішньочерепних, що потребували госпіталізації, в період 2 років після виписки був на 6% вищий в групі потрійної терапії.
За словами головного дослідника, підвищення ризику кровотеч поряд з відсутністю користі стосовно зниження ризику кардіальних подій свідчить про необхідність ретельної оцінки співвідношення ризику/користі у пацієнтів похилого віку з ФП, яким проводилось ПКВ з приводу гострого інфаркту міокарду.
#TAPT, #DAPT, #Afib, #AMI, #PCI, #warfarin, #clopidogrel, #aspirin
Літературні поcилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org