Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

15.07.2024 00:05
Версія для друку
  • RSS

Пероральні антикоагулянти, фібриляція передсердь та ризик повторного інсульту 

Незважаючи на вторинну профілактику за допомогою пероральних антикоагулянтів (ПОАК), ризик повторного ішемічного інсульту (інсульту) та смертності високий у пацієнтів з фібриляцією передсердь (ФП). Однак, результати нових досліджень показали, що припинення прийому ПОАК подвоює ризик повторного інсульту порівняно з тими, хто продовжує приймати препарати.

Дослідники в Данії вивчили понад 8000 пацієнтів з ФП та інсультом, які розпочинали або відновлювали лікування ПОАК. Пацієнтів з рецидивуючим інсультом порівнювали з відповідними пацієнтами, які приймали ПOAК,  та мали інсульт. Спостереження за пацієнтами тривало понад 3 роки.

З тих, хто приймав ПОАК і переніс повторний інсульт під час дослідження, 80% на момент повторного інсульту все ще приймали ПОАК. Однак ті, хто припинив ПОАК, подвоїли ризик повторного інсульту порівняно з тими, хто продовжував прийом препаратів.

Науковці зазначають, що ці дані  наголошують на важливості продовження прийому ПОАК та необхідності покращення вторинної профілактики інсульту у пацієнтів з ФП.

Дослідники вказують на те, що прийом ПОАК у пацієнтів із ФП є рекомендованим та знижує ризик інсульту. Однак значний залишковий ризик  зберігається, незважаючи на лікування ПОАК.

Хоча попередні дослідження вивчали підвищений ризик перед первинним інсультам, небагато з них спеціально зосереджувалися на припиненні ПОАК і ризику повторного ішемічного інсульту. Для оцінки частоти повторного інсульту у пацієнтів із ФП, які отримують ПОАК було використано датські реєстри для визначення когорт пацієнтів з ФП, які були госпіталізовані через інсульт та потім лікувались ПОАК.

Випадки являли собою пацієнтів у рамках дослідження, які мали рецидив інсульту під час спостереження, і кожен порівнювався з чотирма контрольними групами, що відповідають за календарним роком та часом з моменту надходження пацієнта з інсультом протягом 3 місяців. Порівняння було скориговано з урахуванням віку, статі, сімейного стану, куріння, календарного року та часу з моменту надходження пацієнта з інсультом.

Тяжкість при вступі порівнювалася за груповим балом за Скандинавською шкалою інсульту (SSS) і смертністю від рецидивуючих випадків у тих, хто припинив прийом ПОАК порівняно з тими, хто продовжував прийом препаратів.

Остаточна когорта складалася з 8119 пацієнтів (54,1% чоловіків; середній вік 78,4 (9,6) років; медіана бала CHA2DS2-VASc 4,0) . Пацієнти спостерігалися протягом середнього 2,9 (2,2) років.

Під час спостереження 663 пацієнти мали рецидив інсульту. З них 80,4% приймали ПОАК під час рецидиву.

Через 1 рік загальна кумулятивна частота рецидивів  та смертності від усіх причин склала 4,3% (95% ДІ, 5,9%-7,1%) та 15,4% (95% ДІ, 14,7%-16, 2%) відповідно. Дослідники виявили схожі результати в скоригованих аналізах.

Пацієнти, які припинили прийом ПОАК, мали майже вдвічі більший ризик рецидиву інсульту, ніж пацієнти, які все ще приймали ПОАК. У них також були важчі інсульти та вищі показники смертності.

Інформації про причини, через які пацієнти припинили прийом ПОАК, не було.

Науковці висловили стурбованість тим, що 80% пацієнтів із рецидивом інсульту все ще приймали ПОАК. Проте спеціалісти не змогли виключити недотримання рекомендацій щодо прийому ПОАК як можливу причину.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

До побачення, CHA2DS2–VASc

Чи варто враховувати стать у лікуванні фібриляції передсердь?

  >>>