Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

08.06.2015 09:38
Версія для друку
  • RSS

Оцінка ниркової функції в предикції серцево-судинного ризику. 

Автори нового дослідження наголошують, що результати оцінки ниркової функції мають більш широко застосовуватись в предикції ССЗ...Результати нового дослідження свідчать про те, що дані проведення рутинних тестів з метою оцінки ниркової функції і ураження можуть бути такими ж ефективними в предикції серцево-судинних захворювань, як і традиційні дослідження – вимірювання рівнів артеріального тиску і показників загального холестерину і його фракцій.

Оцінка кліренсу креатиніну в США проводиться близько 290 мільйонів разів на рік.

За словами дослідників, тести оцінки ниркової функції можуть виступати предикторами ризику таких розповсюджених патологій як серцева недостатність (СН), інсульт і гострий коронарний синдром (ГКС).

Автори наголошують на тому, що результати часто виконуємих тестів мають використовуватися з метою кращого розуміння наявного у пацієнта серцево-судинного ризику.

У пацієнтів з хронічним захворюванням нирок (ХЗН) ризик розвитку серцево-судинних захворювань вдвічі вище за аналогічний показник у пацієнтів без ХЗН. Дослідники зауважують, що приблизно половина пацієнтів з #ХЗН помирають від серцево-судинного захворювання до розвитку термінальної стадії ниркової недостатності.

Відмічається, що хоча традиційні вимірювання рівня артеріального тиску і холестерину є гарними індикаторами серцево-судинного ризику, вони не є ідеальними.

Двома основними дослідженнями визначення наявності і стадії захворювання нирок є рівень креатиніну крові і альбуміну сечі.

В поточний мета-аналіз автори включили дані 24 досліджень з загальною кількістю хворих – 637315 пацієнтів. У учасників не було анамнезу серцво-судинного захворювання і були наявні результати оцінки швидкості клубочкової фільтрації (#ШКФ) і рівнів #альбуміну в сечі.

Виявилось, що вказані показники незалежно покращують предикцію серцево-судинних захворювань. Зокрема, #СН і смерть від #ГКС і інсульту.

Альбумінурія виявилась більш сильним предиктором, навіть після корекції результатів на рівні АТ і холестерину, а також статус паління.

На сьогоднішній день в багатьох клінічних настановах рекомендовано проведення оцінки функції нирок у пацієнтів з цукровим діабетом, артеріальною гіпертензією і потенціальним ураженням нирок. Однак автори зазначають, що оцінка ниркової функції може бути корисна не лише у даних категорій пацієнтів.

#ССЗ, #CVD, #prediction, #eGFR, #CKD

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми