Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

31.08.2015 18:49
Версія для друку
  • RSS

Новини конгресу Європейського товариства кардіологів: користь сну після обіду. 

Автори зазначають, що звичка поспати годину після обіду призводить до поліпшення показників артеріального тиску... В новому дослідженні автори показали, що серед пацієнтів середнього віку з контрольованою артеріальною гіпертензією ті учасники, які вдень спали, мали кращі показники артеріального тиску. Так, у пацієнтів, що спали 60 хвилин, зазвичай після обіднього прийому їжі, відмічалося зменшення середнього добового рівня АТ на 4 мм рт.ст., а під час нічного сну зниження артеріального тиску було більшим на 2%. Більше того, у даних пацієнтів спостерігалась тенденція до зменшення кількості необхідних антигіпертензивних препаратів.

За словами авторів, зменшення артеріального тиску на 6 мм рт.ст. здається незначним, але потрібно пам’ятати, що зменшення АТ на кожні 2 мм рт.ст. асоційоване зі зниженням ризику небажаних серцево-судинних подій на 10%.

Власне кажучи, метою дослідження була відповідь на питання, чи є практика засинання вдень лише звичкою, або ж вона може бути корисною для пацієнтів з артеріальною гіпертензією.

З метою відповіді автори провели проспективне досліження, в якому взяли участь 200 чоловіків і 186 жінок. Середній вік склав 61 рік, а середній показник артеріального тиску – 129/76 мм рт.ст. Зазначається, що у учасників мали місце і інші серцево-судинні фактори ризику: в переважній кількості учасники мали надлишкову масу тіла (середній ІМТ – 28.8), у 57% відмічалась дисліпідемія, у 27% учасників – цукровий діабет; 31% учасників палили.

Виходячи з даних опитувальника пацієнти були розподілені на групу тих, що мають звичку поспати вдень, і тих, що не мають.

Після корекції на вік, стать, ІМТ, статус паління, вживання солі, алкоголю, рівень фізичних навантажень і вживання кави було виявлено , що у пацієнтів, що відпочивають вдень, середній добовий рівень систолічного АТ нижчий на 5%. Рівень систолічного АТ при пробудженні після денного відпочинку у цих пацієнтів був нижчий, ніж у пацієнтів контрольної групи (126 у порівнянні з 131 мм рт.ст.), а рівень середнього систолічного АТ за нічний час – менший на 7 мм рт.ст. (на 6% - 115 у порівнянні з 122 мм рт.ст.)

Автори визнають, що дане дослідження є обсерваційним, однак зазначають, що досить важко рандомізувати пацієнтів з вказівкою спати чи не спати вдень.

Окрім цього, дослідники розуміють, що отримані результати можуть відрізнятися у пацієнтів з некотрольованою артеріальною гіпертензією. Тому дослідження в цій області продовжаться із залученням пацієнтів з нелікованою, неконтрольованою гіпертензією, а також здорових волонтерів.

#гіпертензія, #сон, #hypertension, #sleep

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми