Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

08.09.2022 23:40
Версія для друку
  • RSS

Новини конгресу ESC: алопуринол при ІХС 

Результати нового рандомізованого дослідження All-Heart показали, що алопуринол, препарат, який зазвичай використовується для лікування подагри, не приносив користі з точки зору зниження серцево-судинних (CС) подій у пацієнтів з ішемічною хворобою серця.

Лікування цих пацієнтів без подагри 600 мг алопуринолу щоденно не впливало на складові результати первинної кінцевої точки, включаючи нефатальний інфаркт міокарда (ІМ), нефатальний інсульт або смерть CС.

Алопуринол є інгібітором ксантиноксидази і діє шляхом зниження рівнів сечової кислоти в сироватці та окислювального стресу. Лікування, як правило, добре переноситься, але у деяких пацієнтів розвивається висип, який у деяких випадках може бути серйозним або навіть смертельним, переходячи до синдрому Стівенса-Джонсона або токсичного епідермального некролізу.

Дослідники зазначають, що важливість рівня сечової кислоти в сироватці при серцево-судинних захворюваннях є суперечливою, і протягом багатьох років були різні повідомлення про те, наскільки вони важливі.

All-Heart був проспективним, рандомізованим, багатоцентровим випробуванням. Пацієнтів з ІХС, але без подагри в анамнезі було включено з 424 загальних практик, починаючи з лютого 2014 року і з подальшим закінченням у вересні 2021 року. Учасники випадковим чином були розподілені 1: 1 для отримання 600 мг алопуринолу щодня або звичайний догляд. Середнє спостереження становило 4,8 роки.

Середній рівень сечової кислоти в сироватці крові знизився з 0,34 ммоль/л на початковому рівні до 0,18 ммоль/л при 6 тижні лікування.

Всього в кінцевому аналізі було 5721 пацієнта, а 639 пацієнтів мали першу первинну подію.

Для первинного результату нефатального ІМ, нефатального інсульту та серцево -судинної смерті між групами не було різниці, повідомляють дослідники з коефіцієнтом небезпеки 1,04. Аналогічно, у вторинних аналізах не було відмінностей у будь-яких компонентах кінцевих точок.

 

Кінцеві точки

Відношення ризиків (95% CI)

P Value

Нефатальний ІМ, нефатальний інсульт, CС смерть

1.04 (0.89 - 1.21)

.65

Нефатальний ІМ

0.97 (0.78 - 1.21)

.81

Нефатальний інсульт

1.20 (0.89 - 1.60)

.23

CС смерть

1.10 (0.85 - 1.43)

.48

Загальна смертність

1.02 (0.87 - 1.20)

.77

 

Крім того, у попередньо визначених підгрупах не було виявлено відмінностей, включаючи вік, стать, ШКФ або діабет, ІМ, серцеву недостатність, інсульт або ТІА на початковому рівні. Також не було суттєвого впливу на результати якості життя.

All-Heart є першим великим, проспективним рандомізованим дослідженням, в якому вивчався вплив алопуринолу на основні серцево-судинні результати у пацієнтів з ішемічним серцевим захворюванням і надає переконливі докази  щодо ролі алопуринолу у цих пацієнтів.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

До побачення, CHA2DS2–VASc

Чи варто враховувати стать у лікуванні фібриляції передсердь?

  >>>