Канадське товариство серцево-судинних захворювань (CCS) розробило чотиристадійну класифікацію гострого атеротромботичного інфаркту міокарда (ІМ) на основі тяжкості ураження міокарда.
Спираючись на більш ніж 50-річні дані про гостроий ІМ з реперфузійною терапією, науковці визначили такі чотири стадії прогресуючого пошкодження тканини міокарда:
1. Перерваний ІМ (відсутній або мінімальний некроз міокарда).
2. ІМ зі значним некрозом кардіоміоцитів, але без мікросудинного ураження.
3. Некроз кардіоміоцитів і мікросудинна дисфункція, що призводить до мікросудинної обструкції (тобто «без рефлоу»).
4. Некроз кардіоміоцитів і мікросудин, що призводить до реперфузійної кровотечі.
За словами авторів консенсусної заяви, нова класифікація дозволить краще стратифікувати ризики та підібрати більш відповідне лікування, а також забезпечить уточнені кінцеві точки для клінічних випробувань і трансляційних досліджень.
Наразі всі пацієнти з гострим ІМ отримують однакове лікування, навіть якщо у них може бути різний рівень тяжкості пошкодження тканин Спеціалісти стверджують, що у деяких випадках лікування гострого ІМ легкої стадії 1 може бути смертельним для людини з геморагічним ІМ 4 стадії.
Геморагічний інфаркт міокарда є дуже небезпечною травмою, оскільки крововилив сам по собі викликає багато проблем. Науковці застерігають, що після реперфузії відбувається розширення інфаркту, тому, коли відкривається судина, серцевий напад фактично збільшується. Ремоделювання цих сердець відбувається гірше.
Класифікація CCS може надати кінцеві точки та показники результатів, що виходять за межі загальновживаних клінічних маркерів, що може призвести до покращення лікування та відновлення після серцевих подій.
Нова система класифікації, запропонована дослідниками, є важливою та своєчасною, оскільки гострий ІМ продовжує становити значну захворюваність та смертність у всьому світі.
Візуалізація та визначення стадії можуть сприяти визначенню відповідної терапії. Спеціалісти зазначають, що більш точна характеристика ступеня ураження та механізму ураження при серцевому нападі дозволить розробити терапію, яка спрямована на кожен з етапів.
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org