#Неприлізин є мембранозв’язаним ферментом, що сприяє розщепленню натрийуретичних пептидів. В дослідженні PARADIGM-HF було показано, що у пацієнтів з серцевою недостатністю (СН), яким призначався комбінований препарат #LCZ696 (блокатор рецептору ангіотензіну і інгібітор неприлізину) відмічається зменшення рівня госпіталізацій з приводу #СН у порівнянні з пацієнтами, що отрімували еналаприл.
Метою нового дослідження була оцінка рівнів циркулюючого розчинного неприлізина у пацієнтів з СН і їх кореляція з клінічними подіями.
Рівні циркулюючого неприлізину пацієнтів з СН оцінювались за допомогою модифікованого імуноаналізу по типу “сендвіча”. Подальший період спостереження склав 4.1 року. Автори проналізували взаємозв’язок між рівнями неприлізину і комбінованою кінцевою точкою серцево-судинної смерті і госпіталізацій з приводу СН.
Середня концентрація неприлізину у 1069 пацієнтів склала 0.642 нг/мл (середня по квартилях з 1 по 3: від 0.385 до 1.219). Дослідники відмітили слабку але достовірну кореляцію рівня неприлізину з віком. В регресійному аналізі, скорегованому за віком, концентрації неприлізину були достовірно асоційовані з досягненням комбінованої кінцевої точки (ВР: 1.17; 95% ДІ: 1.06-1.29; р=0.001) і серцево-судинною смертністю (ВР: 1.19; 95% ДІ: 1.06-1.32; р=0.002). В порівняльному мультифакторному аналізі асоціація між рівнями розчинного неприлізину і комбінованою кінцевою точкою ((ВР: 1.18; 95% ДІ: 1.07-1.31; р=0.001) та серцево-судинною смертністю (ВР: 1.18; 95% ДІ: 1.05-1.32; р=0.006) залишилась достовірною.
Автори відмічають, що неприлізин є ключовим ферментом, що медіює регулювання метаболізму нетрийуретичних пептидів у пацієнтів з СН. Інгібування неприлізину як терапевтичної мішені асоційоване зі зниженням серцево-судинної захворюваності і смертності. Виходячи з цього, необхідно провести проспективні дослідження з метою розробки індивідуалізованих стратегій фармакологічного інгібування неприлізину на основі визначених рівнів неприлізину плазми крові у кожного окремого пацієнта з СН.
#ССЗ, #neprilysin, #HF, #CVD
Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org