Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

01.04.2015 13:07
Версія для друку
  • RSS

Ліпопротеїн (а) і СРП в стратифікації ризику у пацієнтів з ІХС. 

Виявилося, що визначення даних маркерів може суттєво допомогти в предикції небажаних подій навіть у пацієнтів з вихідним високим серцево-судинним ризиком...За даними нового дослідження, проведеного в Кореї, виявилося, що у пацієнтів з ішемічною хворобою серця (#ІХС), які направляються на коронароангіографію, визначення високочутливого С-реактивного білка (СРП) і ліпопротеїну (а) (Лп (а) допомагає в розподіленні пацієнтів в різні категорії ризику. Так, при підвищенні обох показників відмічається достовірне підвищення ризику основних небажаних серцево-судинних подій (МАСЕ).

З іншого боку, за словами головного дослідника, у пацієнтів з нормальним рівнем #СРП і #Лп(а) загальна частота розвитку #МАСЕ склала менше 1% - дуже низька частота, незважаючи на те, що в дослідження були включені пацієнти високого ризику.

Результати дослідження, в якому взяли участь близько 5200 пацієнтів, були представлені на конгресі Європейського товариства з вивчення атеросклерозу 2015 року.

Всі пацієнти були поділені на 4 групи: учасники з нормальними рівнями СРП і Лп(а); пацієнти з нормальним рівнем СРП і підвищеним рівнем Лп(а); пацієнти з підвищеним рівнем СРП і нормальним рівнем Лп(а); учасники з підвищеними рівнями обох маркерів.

Граничні значення дл Лп(а) і СРП склали 20.7 мг/дл і 2.0 мг/дл, відповідно.

Загальна частота МАСЕ, визначених як кардіальна смерть і нефатальний інфаркт міокарду (ІМ), склала 2.3%. У пацієнтів з підвищеними рівнями Лп(а) і нормальним СРП – 2.2%, в той час як у пацієнтів з нормальними показниками Лп(а) і підвищеним рівнем СРП – 3.5%. Нарешті, при підвищенні обох показників частота МАСЕ склала 5.3%.

При порівнянні характеристик пацієнтів в різних групах автори виявили, що пацієнти з підвищеними рівнями Лп(а) і СРП були більш старшого віку, у них частіше відмічався цукровий діабет, підвищений рівень холестерину, а також більш розповсюджені ураження. Також пацієнтам цієї групи достовірно частіше проводилась реваскуляризація коронарних артерій – перкутанне коронарне втручання чи операція аорто-коронарного шунтування.

При мультиваріаційному аналізі  виявилось, що у пацієнтів з підвищенням або Лп(а), або СРП залишається достовірне підвищення ризику МАСЕ. У пацієнтів з підвищеним СРП і нормальним рівнем Лп(а) ризик МАСЕ був більше ніж в 4 рази вищий, ніж у пацієнтів з номальними показниками. У пацієнтів з номральним СРП і підвищеним Лп(а) – більше ніж в 2 рази. А у пацієнтів з підвищенням обох показників ризик був збільшений в 5.5 разів.

В обговоренні результатів було зазначено, що сучасні граничні значення Лп(а) на рівні 50 мг/дл (за рекомендаціями Европейського товариства кардіологів) є занадто великими для популяції зі Східної Азії.

#Lp(a), #CRP, #CAD

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

До побачення, CHA2DS2–VASc

Чи варто враховувати стать у лікуванні фібриляції передсердь?

  >>>