Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

06.02.2015 14:40
Версія для друку
  • RSS

Лікування рефрактерної стенокардії: дослідження CORSA. 

Автори нового дослідження покладають великі надії на новітню інвазивну технологію лікування рефрактерної стенокардії...За результатами рандомізованого дослідження, в якому взяли участь 104 пацієнти з рефрактерною стенокардією, виявилось, що імплантація пристрою #Reducer у коронарний синус достовірно зменшує симптоми і покращує якість життя через 6 місяців після процедури, у порівнянні з пацієнтами, яким проводилась плацебо-процедура.

Результати 2 фази дослідження COSIRA було опубліковано в журналі New England Journal of Medicine. На відміну від звичайних стентів, ровроблених для відкриття стенозованих артерій, новий сітчастий пристрій у вигляді пісочного годинника застосовується для перешкоджання току крові і підвищення тиску в коронарному синусі, внаслідок чого відбувається зростання перфузії оксигенованою кров’ю ішемічних ділянок серцевого м’язу.

За словами авторів, дане дослідження виявило, ща такий підхід являє собою безпечну і відносно нескладну альтернативу для хворих, у яких відмічається рефрактерність стенокардії до медикаментозної терапії з вкрай поганою якістю життя.

В коментарях до дослідження відмічається, що початкові оптимістичні результати щодо інших методик лікування стенокардії не були підтверджені в великих рандомізованих дослідженнях. Але якщо покращення в симптоматиці стенокардії, досягнуті за допомогою даної методики, будуть підтверджені в послідуючих дослідженнях, даний підхід зможе стати необхідним додатком до уже встановлених терапевтичних стратегій у хворих з рефрактерною стенокардією.

За період з 2010 по 2013 роки в дослідження #CORSA було включено 104 пацієнти у віці 18 років і старше з рефрактерною стенокардією з 11 центрів в Бельгії, Канади, Недерландів, Великобританії, Данії і Швеції.

У паієнтів відмічалась стенокардія III чи IV ФК за #CCS, симптоми якої не вдавалося контролювати бета-блокаторами, блокаторами кальцієвих каналів, нікоранділом, івабрадіном і нітратами короткої дії. У всіх пацієнтів були прояви оборотної ішемії міокарду, фракція викиду становила більше 25%, і всі пацієнти були непридатними кандидатами на проведення коронарної реваскуляризації.

Середній вік учасників склав 67.8 років, 81% пацієнтів склали чоловіки, у 84% хворих відмічалася стенокардія III ФК. Приблизно 75% учасників до цього проводилась операція АКШ і/або чрезшкірне коронарне втручання.

Пацієнти були рандомізовані в групу імплантації пристрою і групу плацебо-процедури. Пристрій імплантували в коронарний синус через праву яремну вену. Кінез стінок лівого шлуночка оцінювався до процедури і через 6 місяців за результатами стрес-ехокардіографії з добутаміном.

Протягом шести місяців 18 з 52 пацієнтів групи лікування і 8 з 52 пацієнтів контрольної групи покращили функціональний клас стенокардії, як мінімум, на 2 класи (35% у порівнянні з 15%, Р=0.02). Середній ФК був знижений з 3.2 до 2.1 в групі лікуванні і з 3.1 до 2.6 в контрольній групі (Р=0.001).

До того ж, у 71% пацієнтів з групи лікування і 42% в групі плацебо виявилось покращення функціонального класу як мінімум на 1 (Р=0.003). Якість життя, яка оцінювалась на основі заповнених опитувальників, покращилась на 17.6 в групі лікування і на 7.7 в контрольній групі (Р=0.048).

Загалом було відмічено 76 неблагоприємних подій в групі лікування і 93 – в групі плацебо-процедури. В контрольній групі були відмічені три інфаркти міокарду і одна смерть (внаслідок поліорганної недостатності), в той час як в групі лікування – один перипроцедурний інфаркт міокарду. Випадків смерті в групі лікування не було.

#ІХС, #стенокардія, #angina, #CAD

Адаптовано з Medscape Cardiology

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми