Результати нового дослідження показали, що вираженість кальцифікації коронарних артерій є чітким предиктором 15-річної смертності у безсимптомних осіб.
Було виявлено, що показник 15-річної смертності-від-всіх-причин у осіб без кальцифікації коронарних артерій склав 3%, а серед учасників з показником кальцифікації коронарних артерій від 1000 і більше відповідний показник склав 28% (P<0.001).
Дане дослідження базувалось на попередніх повідомленнях про те, що значення показника кальцифікації коронарних артерій має прогностичне значення. В багатьох дослідженнях було виявлено, що у пацієнтів з великими показниками кальцифікації коронарних артерій відмічається зростання ризику погіршення клінічних наслідків. Однак переважна більшість з таких досліджень були відносно короткотривалими.
Особливістю даного дослідження, в якому взяли участь 9715 дорослих осіб, є 15-річний період спостереження. До того ж, використання в якості кінцевої точки смертності-від-всіх-причин розширює дослідження за межі традиційної оцінки наслідків серцево-судинних захворювань і додає окремий компонент до потенційного підрахунку ризику.
Автори зазначають, що отримані дані не свідчать про необхідність лікування пацієнтів з високими показниками кальцифікації коронарних артерій. Однак отримані дані можуть бути використані для подальшої дискусії щодо доцільності рутинного визначення кальцифікації коронарних артерій і його потенційної користі.
#атеросклероз, #ІКК, #CAC, #atherosclerosis
Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org