Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
22.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

12.12.2022 23:17
Версія для друку
  • RSS

Альтернативна медицина при серцевій недостатності 

Існують деякі переваги та потенційно серйозні ризики, пов'язані з додатковими ліками та альтернативними методами (ДAМ), які пацієнти з серцевою недостатністю (СН) можуть використовувати для зменшення симптомів, йдеться у новій науковій заяві Американської асоціації серця (AHA).

Наприклад, йога та тай-чі можуть бути корисні людям із серцевою недостатністю, позитивний ефект є від застосування поліненасичених жирних кислот омега-3. Однак існують проблеми, пов’язані з  безпекою інших широко використовуваних безрецептурних ДAM-терапій, включаючи вітамін D, синій кохош і конвалію.

За оцінками, приблизно 1 із 3 пацієнтів із СН використовує ДAM. Але часто пацієнти не повідомляють про використання ДAM свого лікаря, а клініцисти можуть не запитати про це або не мати ресурсів для оцінки ДAM-терапії.

Наукова заява визначає ДAM як медичну практику, добавки та підходи, які не відповідають стандартам звичайних практичних рекомендацій, заснованих на доказах. Продукти ДAM доступні без рецептів або медичних рекомендацій в аптеках, магазинах здорової їжі та в інтернет-магазинах.

 Група науковців розглянула дослідження, опубліковані до листопада 2021 року про ДAM серед людей із серцевою недостатністю.

Поліненасичені жирні кислоти омега-3 (ПНЖК), такі як риб'ячий жир, мають переконливі докази клінічної користі серед агентів ДAM при СН і можуть безпечно використовуватися пацієнтами в помірних кількостях після консультації з  лікарем.

Дослідження показали, що омега-3 ПНЖК пов'язані з нижчим ризиком розвитку серцевої недостатності, а також з покращенням систолічної функції лівого шлуночка у пацієнтів із наявною СН.

Тим не менш, два клінічні випробування виявили більш високу частоту розвитку фібриляції передсердь при прийомі високих доз омега-3 ПНЖК. Автори заяви зазначають, що цей ризик, мабуть, залежить від дози і збільшується при перевищенні 2 г/день риб'ячого жиру.

Дослідження показують, що йога та тай-чі, додані до стандартного лікування серцевої недостатності, можуть допомогти покращити толерантність до фізичних навантажень та якість життя, а також знизити артеріальний тиск.

Згідно поточними даними, інші методи терапії ДAM для СН були неефективними, мають сумнівні результати або є шкідливими. У заяві виділено наступні приклади:

• Загальні докази щодо цінності добавок вітаміну D у пацієнтів із серцевою недостатністю залишаються «непереконливими» і можуть завдати шкоди при прийомі разом із препаратами для лікування СН, такими як дігоксин, блокатори кальцієвих каналів та діуретики.

• Звичайний прийом добавок тіаміну у пацієнтів із СН та без клінічно значущого дефіциту тіаміну може бути неефективним і його слід уникати.

• Дослідження щодо алкоголю різняться: деякі дані свідчать про те, що вживання від низьких до помірних кількостей (один-два напою на день) може допомогти запобігти серцевій недостатності, тоді як відомо, що звичайне вживання алкоголю або споживання більшої кількості сприяє розвитку серцевої недостатності.

• У літературі неоднозначні відомості про вітамін Е. Він може мати певну користь у зниженні ризику серцевої недостатності зі збереженою фракцією викиду, але також асоціюється з підвищеним ризиком госпіталізації з серцевою недостатністю.

• Коензим Q10 (Co-Q10), який зазвичай приймають як дієтичну добавку, може допомогти покращити клас СН, симптоми та якість життя, але він також може взаємодіяти з антигіпертензивними та антикоагулянтними препаратами. Co-Q10 залишається «невизначеним» значенням при СН на даний момент. Перед тим, як можна буде дійти остаточного висновку, необхідні масштабні рандомізовані контрольовані дослідження.

• Деякі дослідження показали, що глід, квітучий кущ, підвищує толерантність до фізичних навантажень і покращує симптоми СН, такі як втома. Проте він також може погіршити СН, і є суперечливі дослідження щодо взаємодії з дігоксином.

• Трав'яна добавка синього кохоша, отримана з кореня квітучої рослини, що зустрічається в листяних лісах, може викликати тахікардію, високий артеріальний тиск, біль у грудях і підвищення рівня глюкози в крові. Спеціалісти також відзначають, що це може зменшити ефект ліків, що приймаються для лікування високого АТ та діабету 2 типу.

• Конвалія, корінь, стебла та квіти якої використовуються в харчових добавках, давно використовується при легкій СН, оскільки містить активні хімічні речовини, подібні до дігоксину. Але при прийомі з дігоксином це може призвести до гіпокаліємії.

Ця наукова заява надає важливу інформацію для медичних працівників, які лікують СН, і може використовуватися як ресурс щодо визначення потенційної користі та шкоди, пов’язаної з продуктами додаткової та альтернативної медицини.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Антикоагулянтна терапія при тромбозі глибоких вен

Тривалий захист від тромбів без ризику кровотеч... >>>