Новий аналіз дослідження STRONG-HF показав, що рання інтенсивна терапія нейрогормональної блокади у пацієнтів з гострою серцевою недостатністю зменшує застійні явища та довгострокові негативні наслідки.
Дослідники запевняють, що результати почнуть змінювати уявлення про те, як лікувати застійні явища при гострій серцевій недостатності. Науковці порівнюють новий підхід з індукційною хіміотерапією для раку — агресивне лікування хвороби на ранніх етапах для досягнення найкращих результатів.
У дослідженні STRONG-HF 1078 пацієнтів, госпіталізованих з приводу гострої серцевої недостатності, лікували шляхом раннього та швидкого підвищення нейрогормональної блокади, включаючи інгібітори ренін-ангіотензин-альдостеронової системи та бета-блокатори, або стандартної діуретичної терапії. Основний висновком було те, що така стратегія знизила 6-місячний ризик смерті або повторної госпіталізації через серцеву недостатність на одну третину.
На початку дослідження однакова частка пацієнтів у обох групах (групі інтенсивного лікування та стандартної терапії) досягла успішного зменшення застійних явищ (46-48%). Але через 90 днів 75% пацієнтів у групі інтенсивного лікування показали кращі результати порівняно з 68% у групі стандартної терапії щодо зменшення застійних явищ та збереження отриманих результатів на 90-й день.
Кожен окремий компонент для оцінки застійних явищ був значно кращим у групі високої інтенсивності, і додаткові маркери краще знижувалися при підході високої інтенсивності, включаючи зниження ваги, рівень NT-proВNP та меншу тяжкість ортопное. Це було досягнуто, незважаючи на нижчу середню добову дозу петльових діуретиків на 90-й день у групі високої інтенсивності.
Отримані результати були пов’язані з меншим ризиком повторної госпіталізації протягом 180 днів через серцеву недостатність або смерті від усіх причин.
Дослідники заявили, що нові дані повинні поставити під сумнів підхід до лікування серцевої недостатності лише з використанням діуретиків.
Хоча діуретики полегшують симптоми, вони не впливають на ключові патофізіологічні процеси, що лежать в основі розвитку застійних явищ при гострій серцевій недостатності.
Нейрогормональна блокада безпосередньо порушує фундаментальні механізми, що сприяють застійним явищам, такі як надмірна активація ренін-ангіотензин-альдостеронової та симпатичної нервової системи, що призводить до вазоконстрикції та затримки натрію та води.
Спеціалісти стверджують, що нові відкриття не виключають використання діуретиків. Діуретики потрібні на початку пацієнтам із перевантаженням рідиною. Але коли у пацієнта більше не має перевантаження рідиною найкращим варіантом, відповідно до результатів дослідження, є посилення терапії нейрогормональної блокади, що дозволить зменшити дозу діуретиків.
Незважаючи на те, що деяким пацієнтам може знадобитися повільніше підвищення титрації через артеріальну гіпотензію, брадикардію, гіперкаліємію, дисфункцію нирок та інші фактори, загалом результати аналізу STRONG-HF надають переконливі докази переходу до більш проактивного та інтенсивного використання нейрогормональної блокади. Раннє та інтенсивне титрування медикаментозної терапії може призвести до стійких клінічних переваг і покращення результатів.
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org