В рекомендаціях зазначається, що лікарі повинні приймати рішення щодо коронарної реваскуляризації на підставі клінічних показань, не звертаючи уваги на стать, расу чи етнічну приналежність. В документі відображаються докази, що демонструють переваги реваскуляризації однаково для всіх пацієнтів. Проте дослідження показують, що жінки та особи з «не білою» шкірою менше отримують реперфузійну терапію або реваскуляризацію.
У новому документі рекомендація класу 1 наголошує на важливості мультидисциплінарної кардіологічної бригади для пацієнтів з ішемічною хворобою серця (ІХС), у яких незрозуміла стратегія лікування. Але рішення про лікування повинні бути орієнтовані на хворого - з урахуванням переваг і цілей пацієнта, культурних переконань, санітарної грамотності та соціальних детермінант серцево-судинного здоров'я - та прийматися у співпраці із системою підтримки пацієнта.
Пацієнтам також мають бути надані доступні докази різних варіантів лікування, включаючи ризики та переваги кожного варіанту, для отримання поінформованої згоди.
Серед 10 основних висновків, виділених авторами, є рекомендація 2a про те, що 1-3 місячна подвійна антитромбоцитарна терапії (ПАТТ) після ЧКВ із переходом на монотерапію інгібітором P2Y12 є «розумним» вибором для окремих пацієнтів для зниження ризику кровотечі. Попередні рекомендації вимагали 6 або 12 місяців ПАТТ.
Нові дані метааналізу та історичного дослідження ISCHEMIA, що показують відсутність переваги АКШ перед медикаментозною терапією при стабільній ішемічній хворобі серця, відображені в новій рекомендації класу 2b (знижений з класу 1 у 2011 р.) про те зазначено, що АКШ може бути розглянута у стабільних пацієнтів із ІХС з трисудинним ураженням.
Авторський комітет дійшов висновку, що здатність ЧКВ покращити виживання у порівнянні з медикаментозною терапією при багатосудинній ІХС залишається невизначеною.
Як канал для хірургічної реваскуляризації краще використовувати променеву артерію, а не використовувати канал підшкірної вени. Комітет зазначає, що переваги включають чудову прохідність, меншу кількість несприятливих серцевих подій та краще виживання.
Доступ через променеву артерію при реваскуляризації рекомендується (клас 1) у пацієнтів, які перенесли ЧКВ, з гострим коронарним синдромом або стабільною ішемічною хворобою серця, щоб зменшити кровотечу та судинні ускладнення порівняно з стегновим доступом.
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org