Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

16.09.2015 10:39
Версія для друку
  • RSS

Оновлені рекомендації по веденню пацієнтів з ГКС без елевації ST. 

Опубліковано нові рекомендації Європейського товариства кардіологів...Як відомо, на конгресі Європейського товариства кардіологів були представлені нові рекомендації по веденню пацієнтів з гострим коронарним синдромом (ГКС) без елевації сегменту ST. В нових рекомендаціях, поряд з іншими аспектами, розглянуто питання використання високочутливих аналізів #тропонін’у, призначення подвійної антитромбоцитарної терапії і оптимального часу ініціації застосування інгібіторів #P2Y12 рецепторів.

Також в документі підкреслюється роль трансрадіального судинного доступу при проведенні перкутанного коронарного втручання (#ПКВ) як підходу, що дозволяє зменшити ризик судинних ускладнень, масивних кровотеч і смерті-від-всіх-причин. Після розгляду результатів дослідження #MATRIX та інших радіальний доступ в нових рекомендаціях має ІА клас і рівень рекомендацій.

Як відомо, в дослідження MATRIX було включено більше 8400 пацієнтів з #ГКС, а за результатами виявилось, що радіальний доступ був асойійований з достовірним зменшенням сумарних небажаних клінічних подій і, що найважливіше, зі зменшенням ризику смерті-від-всіх-причин. А в мета-аналізі, що включав дослідження MATRIX і #RIVAL було виявлено, що радіальний доступ асоційований з достовірним зменшенням ризику масивних кровотеч, комбінації смерті/інфаркту міокарда/інсульту і смерті-від-всіх причин у порівнянні з феморальним доступом.

В нових рекомендаціях клінічним центрам дозволяється на власний розсуд проводити одногодинний високочутливий тест на тропонін. Зазначається, що, зважаючи на високу чутливість і діагностичну точність діагностики #ІМ, інтервал між першим і другим аналізами може бути скороченим.

Поточний протокол оцінки рівня тропоніну при поступленні і через 3 години залишається з рівнем і класом доказовості IB, однак центрам дозволяється проводити вимірювання рівня тропоніну при поступленні і через 1 годину за допомогою високочутливого тесту. Останній підхід також має рівень і клас доказовості IB.

Інші зміни рекомендацій стосуються часу ініціації прийому інгібітору P2Y12-рецепторів тромбоцитів після встановленого діагнозу ГКС без елевації ST. В попереніх рекомендаціях, включаючи рекомендації 2011 року, початок терапії був рекомендований одразу після встановлення діагнозу, однак на сьогоднішній день це вже не так, у всякому випадку стосовно празугреля. За словами голови комітету, який розробляв нові рекомендації, даний підхід більше не рекомендований у зв’язку з результатами дослідження #ACCOAST. Зазначається, що оптимальний час призначення #тікагрелор’у чи клопідогрелю наразі невідомий, тому в документ не містить рекомендацій за чи проти застосування вказаних препаратів до проведення коронарографії.

Що ж стосується тривалості подвійної антитромбоцитарної терапії, то на сьогоднішній день стандартна тривалість прийому аспірину і інгібітору P2Y12-рецепторів тромбоцитів залишається 12 місяців. Виключенням є протипоказання, в основному – підвищений ризик кровотеч. 12-місячний період прийому подвійної терапії має клас і рівень доказовості IA. Однак в рекомендаціях залишається опція для лікаря щодо збільшення чи зменшення тривалості терапії в залежності від ризику кровотеч і ішемічних подій.

Зазначається, що рекомендації щодо зменшення чи розширення тривалості подвійної антитромбоцитарної терапії мають слабі клас і рівень доказовості – клас ІІb і рівень В – і є лише опцією, яку може розглядати лікар, виходячи з ризиків пацієнта.

#NSTEMI, #ACS, #DAPT, #PCI

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми