Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

19.02.2015 14:56
Версія для друку
  • RSS

Призначення антикоагулянтів пацієнтам з ФП і одним фактором ризику інсульту. 

Не всі фактори ризику рівнозначні, а наявність хоча б одного має бути підставою для призначення пероральних антикоагулянтів...У чоловіків з фібриляцією передсердь (ФП), що мають хоча б один фактор ризику за шкалою CHA2DS2-VASc, ризик ішемічного #інсульт’у складає, в залежності від фактора ризику, від 1.96% до 3.50% на рік. У жінок з одним з факторів ризику відповідний показник складає від 1.91% до 3.34%.

За словами авторів проведеного дослідження отримані дані підтверджують поточні рекомендації Европейського товариства кардіологів стосовно того, що при наявності хоча б одного додаткового фактору ризику у пацієнта з #ФП – відповідно 1 бал за шкалою CHA2DS2-VASc для чоловіків і 2 бали для жінок – пацієнту, зважаючи на високий ризик ішемічного інсульту, необхідно призначати пероральний антикоагулянт.

На думку головного дослідника річний ризик інсульту, що перевищує 1%, має розглядатися як показання до призначення антикоагулянту. На даний момент рекомендації з застосування антикоагулянтів між окремими кардіологічними організаціями розрізняються. Так, в рекомендаціях Европейського товариства кардіологів (#ESC), Азіатсько-Тихоокеанського товариства з порушень серцевого ритму та #NICE при наявності у чоловіків з ФП 1 балу, а у жінок – 2 балів за шкалою CHA2DS2-VASc (як відомо, жіноча стать є фактором ризику) показане призначення антікоагулянтів. З іншого боку, в рекомендаціях Амеріканського коледжу кардіологів (#ACC)/Американської асоціації серця (#AHA)/Товариства серцевого ритму (#HRS) вказано, що пацієнтам з одним додатковим фактором ризику може взагалі не призначатися антитромботична терапія, призначатися #аспірин або призначатися пероральний #антикоагулянт.

Виходячи з результатів нового дослідження щорічного ризику інсульту пацієнтів з ФП автори підтримують підхід, який рекомендує призначення пероральних антикоагулянтів для даної категорії пацієнтів “проміжного ризику”.

В дослідженні, що проводилось на основі реєстру хворих в Тайвані, аналізувались дані 12935 чоловіків з 1 балом і 7900 жінок з 2 балами за шкалою CHA2DS2-VASc, які не приймали пероральні антикоагулянти чи антитромбоцитарні препарати.

Через 5.2 роки періоду спостереження у 14.4% чоловіків було зареєстровано ішемічний інсульт. Щорічний ризик інсульту склав 2.75%. Цікаво, що у чоловіків ризик інсульту залежав від конкретного фактору ризику. Наприклад у чоловіків з ФП і судинними захворюваннями в анамнезі річний ризик інсульту склав 1.96%, в той час як при поєднанні ФП і артеріальної гіпертензії ризик складав 2.18% на рік. При поєднанні ФП с застійною серцевою недостатністю чи цукровим діабетом ризик інсульту складав 2.37% і 2.96%, відповідно. Нарешті, при наявності ФП у пацієнтів у віці з 65 до 74 років ризик інсульту був найвищим і склав 3.5% на рік.

Щодо жінок, інсульт розвинувся у 14.9% пацієнток, а щорічний ризик склав 2.55%. Як і в чоловіків, ризик розрізнявся в залежності від конкретних факторів ризику. Наприклад, ризик ішемічного інсульту становив 1.91% на рік для жінок з ФП і артеріальною гіпертензією, а для жінок у віці з 65 до 74 років – 3.34%. У жінок з ФП і діабетом щорічний ризик ішемічного інсульту склав 2.88%.

#Afib, #anticoagulant, #stroke

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми