Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

04.06.2015 14:34
Версія для друку
  • RSS

Помірне вживання алкоголю в похилому віці. 

Автори оцінювали структуру і функцію серцевого м'язу у похилих осіб в залежності від прийому алкоголю...В журналі Circulation було опубліковано результати дослідження, згідно з якими виявилось, що зі збільшенням кількості прийому алкоголю в похилому віці зростає ураження серцевого м’язу.

За словами авторов, отримані результати не підтримують сучасні рекомендації щодо помірного вживання алкоголю. Згідно з дієтичними рекомендаціями, помірне вживання алкоголю визначається як одна доза в день для жінок і дві дози для чоловіків. Раніше було встановлено, що помірне вживання алкоголю є корисним для серця. Так, наприклад, повідомлялось, що прийом однієї дози алкоголю може мати протективну властивість щодо розвитку серцевої недостатності (СН).

Однак за результами останнього дослідження виявилось, що помірне вживання алкоголю може мати саме негативний вплив на серце.

Автори проаналізували дані 4466 чоловіків і жінок, середній вік яких склав 76 років.

Виходячи з даних опитування щодо прийому алкоголю учасники були поділені на одну з 4 груп: ті, що не вживали алкоголь, приймали менше 7 доз в тиждень, 7-14 доз на тиждень і більше 14 доз на тиждень.

Розміри, структура і функція серця учасників оцінювались за допомогою ехокардіографії.

Дослідники виявили, що зі збільшенням кількості щотижневого прийому алкоголю збільшувалось і ураження серця. Так, зростання прийому алкоголю призводило до збільшення розмірів лівого шлуночка як у жінок, так і у чоловіків.

Помірне вживання алкоголю у жінок було асоційоване з погіршенням фракції викиду лівого шлуночка.

Дані зміни лишались достовірними навіть після корекції на потенційні супутні фактори, такі як маса тіла, статус паління, рівень освіти, рівень доходів, наявність цукрового діабету і артеріальної гіпертензії.

#алкоголь, #СН, #ССЗ, #alcohol, #HF, #CVD

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми