Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

26.05.2015 14:20
Версія для друку
  • RSS

Окружність шиї в предикції кардіо-метаболічного ризику. 

Автори нового дослідження вважають, що додаткове вимірювання окружності шиї може стати корисним в оцінці кардіо-метаболічного ризику у пацієнтів з ожирінням...За результатами нового дослідження виявилось, що величина окружності шиї у пацієнтів з #ожиріння’м може мати більше прогностичне значення в оцінці метаболічного ризику, ніж оцінка окружності талії.

В дослідженні взяло участь 138 пацієнтів з ожирінням. Величина окружності шиї від 36 см і вище у жінок і від 39 см і більше у чоловіків корелювала з критеріями метаболічного синдрому. У жінок в порівнянні з  чоловіками окружність шиї мала більше прогностичне значення стосовно деяких параметрів метаболічного синдрому, ніж окружність талії.

За словами дослідників, вимірювання окружності шиї є простим методом, і стосовно додаткової інформації в деяких випадках має перевагу над вимірюванням окружності талії. Хоча на сьогоднішній день рано говорити про те, що даний метод стане альтернативою вимірюванню окружності талії, в оцінці ризику бажано застосовувати обидва підходи.

Всі 138 учасників дослідження страждали на ожиріння, #ІМТ складав від 30 кг/м2 і більше. У більшості пацієнтів відмічався #предіабет, у 87% - метаболічний синдром (діагноз якого базувався на міжнародних критеріях), у 41% пацієнтів був явний #діабет.Близько третини учасників були жіночої статі.

Середній ІМТ учасників склав 35 кг/м2, окружність талії – 108 см, а окружність шиї – 39 см.

У жінок окружність шиї найбільш корелювала з показниками HOMA-IR (P<0.001), а також кількістю балів за шкалою ризику діабету FINDRISK (P<0.01), показником імунореактивного інсуліну натщесерце і рівнем тригліцеридів (обидва P<0.05). А от кореляції між окружністю талії і останніми двома показниками виявлено не було.

Однак окружність талії у жінок краще корелювала з ІМТ і рівнем глюкози натщесерце (P<0.001 для обох), а також корелювала з HbA1c (P<0.01), в той час як кореляції даних показників з окружністю шиї не було.

У чоловіків окружність шиї також найбільш сильно корелювала з показником HOMA-IR (P<0.001), при чому сильніше, ніж показник окружності талії (P<0.05). Однак, як і у жінок, з показником ІМТ найбільше корелювала окружність талії (P<0.001) і лише цей показник корелював з рівнем глюкози натщесерце (P<0.05).

У жінок показник окружності шиї від 34.5 см і більше мав 87% чутливість в предикції метаболічного синдрому, в той час як показник окружності талії від 96.5 см і більше мав чутливість лише 82%. У чоловіків окружність талії від 97.0 см мала чутливість в предикції метаболічного синдрому на рівні 98%, в той час як окружність шиї від 38.8 см і більше – 93%.

#obesity, #BMI, #diabetes

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми