Для похилих людей з обмеженою мобільністю кожна хвилина фізичної активності може ставати запорукою зниження ризику серцевого нападу і смерті, пов’язаної з проблемами з серцем. Такі результати буди опубліковані в Journal of the American Heart Association. За словами команди дослідників навіть участь в фізичній активності низької інтенсивності може приносити користь похилим пацієнтам з руховими проблемами.
Потенційна користь фізичних навантажень при серцево-судинних захворюваннях добре відома. Раніше було показано, що фізична активність може знижувати ризик аритмій у жінок похилого віку; в іншому дослідженні було показано, що щоденні заняття протягом однієї години можуть знижувати різик серцевої недостатності вдвічі.
В американських рекомендаціях з фізичної активності вказується, що люди у віці від 64 років і старше мають займатися фізичною активністю помірної інтенсивності щонайменше 150 хвилин на тиждень чи високої інтенсивності – 75 хвилин аеробних справ на тиждень.
Однак автори зазначають, що у похилих пацієнтів зі зниженою мобільністю дотримання цих рекомендацій може становити значну проблему. Виходячи з цього, дослідники вирішили проаналізувати, чи приносять хоча б низькі рівні активності користь стосовно серцевих захворювань у цієї категорії пацієнтів.
За допомогою акселерометрів автори виміряли рівні фізичної активності у 1170 осіб у віці з 74 до 84 років. У всіх учасників були проблеми з руховою активністю і вони моги пройти лише 400 метрів.
Показники акселерометра на рівні від 99 балів і менше на хвилину розглядалися як показник сидячого способу життя, в той час як показник 100 -499 балів – як показник повільної ходьби чи легкого прибирання по дому. Наявність 500 балів і більше на хвилину свідчила про помірну ходьбу чи активність подібної інтенсивності.
Дослідники вирахували 10-річний ризик серцевих атак чи смерті, пов’язаної зі захворюваннями серця, за допомогою кількох факторів, враховуючи вік, рівень артеріального тиску і холестерину.
Результати дослідження засвідчили, що щоденні кожні 25-30 хвилин сидячого способу життя підвищували ризик серцевого нападу чи коронарної смерті на 1%.
Також виявилося, що показники акселерометра на рівнях 100-499 на хвилину були асоційовані з вищими рівнями показника холестерину ліпопротеїдів низької щільності.
За словами дослідників, отримані дані свідчать про те, що навіть просте зменшення часу перебування в сидячому положенні може бути корисним для похилих людей з обмеженою руховою активністю.
З іншого боку, результати дослідження не означають, що одиночний період активності може протидіяти шкоді здоров’ю, яку завдає сидячий спосіб життя.
#профілактика, #ССЗ, #prevention, #CVD, #exercise
Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org