Згідно з результатами дослідження, представленого на конгресі Американського коледжу кардіологів, у пацієнтів з серцевою недостатністю (СН) і фібриляцією передсердь (ФП) проведення катетерної абляції ефективніше антиаритмічних препаратів в зниженні ризику смерті, госпіталізації чи рецидиву #ФП.
Катетрна #абляція була найбільш ефективна, якщо під час процедури втручання проводилось не лише навколо вість легеневих вен, а й на інших ділянках.
За результатами виявилось, що у 71% відсотка пацієнтів, яким була проведена катетерна абляція, після двох років періоду спостереження не відмічалось рецидивів ФП – що було первинною кінцевою точкою дослідження. В той же час відповідний показник в групі застосування #аміодарон’у становив лише 34%.
Автори відмічають, що, незважаючи на ефективність аміодарону, рано чи пізно препарат може бути відмінений у зв’язку з серйозним побічними ефектами тривалого прийому.
Як відомо, в США близько 5 мільйонів осіб страждають на #СН, а ФП наявна у 5,5 мільйонів.
В дослідження було включено трохи більше 200 пацієнтів, які проходили лікування в клініках Європи і США. У всіх пацієнтів відмічалась СН, ФП і був імплантований або кардіовертер-дефібрилятор, або CRT-D.
Пацієнти були розподілені на дві рівні групи – проведення абляції чи застосування аміодарону.
Окрім більшої частоти відсутності фібриляції через 2 роки після рандомізації, в групі катетерної абляції відмічались нижчі рівні госпіталізацій і смертності. Так, були госпіталізовані 31% пацієнтів групи абляції і 57% пацієнтів групи аміодарону. Смертність в обох групах склала 8% і 18%, відповідно.
За словами авторів, на подальший успіх абляції впливав тип і розповсюдженість втручання. Так, максимальна користь від процедури спостерігалась при проведенні абляції не лише навколо вістя легеневих вен, а й і в інших ділянках.
Треба зауважити, що багатьом пацієнтам з даного дослідження для досягнення відсутності рецидивів ФП птребувалось проведення бильше ніж однієї катетерної абляції.
#Afib, #HF, #amiodarone, #ablaсia
Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org