За повідомленням австралійських лікарів, їм вдалося успішно скористатися методикою 3D-друкування з метою точного відображення анатомії серця пацієнта в процесі планування закриття вушка лівого передсердя (ЛП) за допомогою пристрою #Watchman.
Зазначається, що 3D-друк є дуже корисним при даному терапевтичному підході, особливо у пацієнтів зі складною анатомією серця і при складнощах в оцінювані взаємодії між пристроєм і вушком ЛП навіть за допомогою сучасних методів візуалізації.
За словами головного дослідника, перкутанне закриття вушка лівого передсердя за допомогою Watchman на cьогоднішній день проводиться під контролем флюороскопії і трансезофагальної ехокардіографії. Додатково проводиться мультиспіральна комп’ютерна томографія з метою побудови 3D-зображення серця. Але проблема полягає в тому, що будова вушка лівого передсердя є досить складною, і навіть за наявності даних високої якості дуже важко оцінити, чи впишеться пристрій у вушко ЛП.
Автори опублікували дані щодо досвіду 3D-друкування вушка лівого передсердя у 74-річного пацієнта з пароксизмальною формою фібриляції передсердь (#ФП) в анамнезі, який не може приймати пероральні антикоагулянти. За допомогою даних КТ-зображень автори надрукували гумоподібну 3D-модель з метою симуляції механічних властивостей ЛП і вушка #ЛП.
В модель послідовно було поміщено пристрої Watchman різних розмірів – 21 мм, 24 мм і 27 мм – з подальшим повторним скануванням. Завдяки цьому дослідникам вдалося проаналізувати анатомічну деформацію пристроїв в кожному окремому випадку, а також оцінити розташування пристрою в гнучкій моделі передсердя.
Цікаво, що за результатами трансезофагальної ехокардіографії для встановлення Watchman було обрано 21-мм варіант, однак за даними КТ-сканування 3D-моделі виявилось, що такий розмір пристрою буде замалим, а 27-мм – завеликим.
В результаті було обрано пристрій розміром 24 мм. За даними інтраопераційної трансезофагальної ехокардіографії було визначено нормальне розташування пристрою без наявності недостатності оклюзії.
#ЧСЕхоКГ, #Afib, #LAA, #TEE
Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org