Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.12.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

18.02.2024 18:12
Версія для друку
  • RSS

Зниження ризику серцево-судинних захворювань після пологів 

Американська асоціація серця  зробила наукову заяву щодо можливостей зниження ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ) в післяпологовому періоді після несприятливих результатів вагітності. Ключові моменти наведені нижче.

1. Доступні дані показують, що результати несприятливих вагітностей поширені серед вагітних жінок і пов'язані з тривалим ризиком серцево-судинних захворювань. Жінки з несприятливими результатами вагітності також мають підвищену поширеність факторів ризику серцево-судинних захворювань після пологів.

2. Незважаючи на це, підходи, засновані на фактичних даних для лікування цих пацієнтів після вагітності для зниження ризику серцево -судинних захворювань відсутні.

3. Покращення серцево-судинного здоров'я матері в післяпологовому періоді може допомогти знизити ризик майбутніх негативних результатів  вагітностей, що додатково може пом'якшити ризик розвитку ССЗ у матері та нащадків.

4. Незважаючи на те, що необхідні дослідження для підтвердження порогу оптимального артеріального тиску (артеріального тиску) у жінок після пологів, можливо розумно вважати цілі артеріального тиску в післяпологовому періоді на основі тих, що встановлені для не вагітних осіб відповідно віку. Ідеальний АТ менше 120/80 мм рт.ст., а цільовий АТ менше 130/80 мм рт.ст. для пацієнтів із лікуванням артеріальної гіпертензії.

5. Жінкам з гестаційним діабетом слід проводити скринінг на дисглікемію через 4-12 тижнів після пологів з використанням 2-годинного 75-грамового орального тесту на глюкозу, як рекомендує Американська асоціація діабету. Визначення глікованого гемоглобінуА1С або глюкози  натще слід проводити протягом першого року після пологів для тих, хто не пройшов пероральний тест на толерантність до глюкози.

6. Зважаючи на низькі рівні скринінгу ліпідів серед жінок репродуктивного віку, перевірка ліпідного профілю протягом першого року після пологів для встановлення базових даних може бути розумним заходом для скринінгу на сімейну гіперхолестеринемію та оцінки ризику атеросклерозу ССЗ.

7. Спеціалісти рекомендують 150 хвилин фізичних вправ  помірної інтенсивності на тиждень у післяпологовий період. Регулярність та початок занять фізичними вправами можна поновити або поступово після пологів та після обговорення з гінекологом. Жвава прогулянка з дитиною в кенгуру або в колясці може допомогти людям після пологів досягти цілей фізичних вправ та покращити здоров'я, особливо, якщо час та допомога за дитиною обмежені.

8. Існують кілька підтверджених шкал скринінгу для раннього виявлення післяпологової депресії, а раннє виявлення у післяпологовому періоді може призвести до відповідних терапевтичних втручань для поліпшення результату матері.

9. Потрібні майбутні дослідження для поліпшення скринінгу субклінічного ССЗ у осіб із відомими негативними наслідками вагітності до виникнення симптоматичного захворювання. Втручання у четвертому триместрі, визначеному як 12 тижнів після пологів, мають великий потенціал для поліпшення серцево-судинного здоров'я на протязі життя.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin