Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
22.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

16.06.2022 12:07
Версія для друку
  • RSS

Як збільшити прихильність пацієнтів до прийому статинів? 

Національна ліпідна асоціація США випустила нову наукову заяву про ведення пацієнтів з непереносимістю статинів.

У цьому документі наголошується, що хоча статини, як правило, добре переносяться, про непереносимість статинів повідомляють 5-30% пацієнтів, що сприяє зниженню прихильності до лікування та стійкості лікування, а також більш високому ризику несприятливих серцево-судинних наслідків.

У заяві визнається важливість виявлення факторів ризику непереносимості статинів, що піддаються зміні, і визнається можливість ефекту «ноцебо», де пацієнт в  основному очікує шкоду, що призводить до передбачуваних побічних ефектів.

Для визначення переносимого режиму прийому статинів клініцистам рекомендується розглянути можливість використання декількох різних стратегій (різні статини, дози та/або частота прийому), а також класифікувати пацієнта як пацієнта, який страждає на непереносимість статинів.

У пацієнтів з високим і дуже високим кардіологічним ризиком, які не переносять статини, клініцисти повинні розглянути можливість початку терапії без статинів, у той час як робляться додаткові спроби призначити статин, щоб обмежити час впливу підвищених рівнів атерогенних ліпопротеїнів.

Науковці зазначають, що при появі симптомів при прийомі статинів переважна більшість пацієнтів все ще можуть продовжувати лікування цими препаратами. Можна спробувати інший препарат чи іншу дозу. Але для тих осіб, у яких лишаються симптоми, рекомендують нестатинову терапію, і віддавати перевагу методам лікування з доказових рандомізованих випробувань.

Багато пацієнтів, які вважають, що вони відчувають побічні ефекти від прийому статинів, все ще відчувають ті ж ефекти від плацебо, стан, відомий як ефект ноцебо.

Декілька досліджень показали, що ефект ноцебо дуже поширений і становить більше половини побічних ефектів статинів, що сприймаються. Таким чином вважається, що багато скарг на непереносимість статинів, ймовірно, не пов'язані безпосередньо з фармакодинамічними діями препаратів.

Одне недавнє дослідження ефекту ноцебо, дослідження SAMSON, показало, що 90% симптомів, що приписуються статинами, також викликали таблетки плацебо.

Спеціалісти пропонують клініцистам інформувати пацієнтів про те, що більшість людей можуть переносити статини — можливо, з іншим агентом чи альтернативною дозою — і що дійсно важливо знизити рівень холестерину ЛПНЩ, оскільки це знизить ризик інфаркту міокарда та інсульту, тому нам необхідно знайти режим, який працює для кожної людини. Прийом нижчої дози статину з іншою додатковою терапією є  кращим рішенням, ніж повністю припинити прийом статинів та дозволити АСССЗ прогресувати.

Але не потрібно забувати, що інші препарати не володіють усіма перевагами статинів. Наприклад, інгібітори PCSK9 дуже ефективні, але дорогі та ін'єкційні. Езетиміб тепер є недорогим, але він має скромніший вплив на зниження рівня ЛПНЩ порівняно зі статинами, тому його самого по собі зазвичай недостатньо для більшості пацієнтів, щоб досягти цільового рівня ЛПНЩ, але це варіант для використання у поєднанні зі статинами.

Спеціалісти зазначають, що сучасні альтернативи статинотерапії включають інгібітори PCSK9 та езетиміб, але майбутнім кандидатом може бути пероральна бемпедоєва кислота, яка зараз вивчається у великомасштабному дослідженні результатів (CLEAR Outcomes).

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Антикоагулянтна терапія при тромбозі глибоких вен

Тривалий захист від тромбів без ризику кровотеч... >>>