Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
22.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

02.03.2023 10:49
Версія для друку
  • RSS

Як дбати про здоров’я серцево-судинної системи жінки до вагітності? 

Згідно з новою науковою заявою Американської асоціації серця, необхідно посилити зусилля по охоронні здоров’я, а також підвищити кількість  досліджень, для оптимізації серцево-судинного здоров’я до вагітності, особливо серед тих, хто належить до недостатньо представлених расових та етнічних груп.

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смерті під час вагітності та післяпологового періоду і становлять 26,5% смертей, пов’язаних з вагітністю.

Науковці зазначають, що низький рівень серцево-судинного здоров'я до вагітності пов'язаний з кількома ускладненнями, включаючи гіпертензивні розлади під час вагітності, передчасні пологи та гестаційний діабет. В даний час майже 1 з 5 пологів ускладнюється таким несприятливим результатом і існує сильний зв'язок між цим та ризиком серцево-судинних захворювань.

За останнє десятиліття показники несприятливих наслідків вагітності значно зросли в США, майже вдвічі зросли показники гіпертонічних розладів під час вагітності, і існують стійкі розбіжності, причому у темношкірих людей значно частіше виникають несприятливі наслідки вагітності.

Нові дані свідчать про те, що ці ускладнення виникають, принаймні частково, ще до вагітності. Таким чином, період до вагітності може бути критичним вікном, протягом якого втручання мають великий потенціал для користі як для жінок, так і для їхніх нащадків.

Автори пропонують протягом життя проводити вимірювання, модифікацію та моніторинг серцево-судинного здоров’я до вагітності, причому всі клініцисти, які взаємодіють з жінками, наголошують на оптимізації серцево-судинного здоров’я, починаючи з раннього дитинства.

Незважаючи на докази, що пов’язують здоров’я людини до вагітності зі здоров’ям її нащадків, немає великих досліджень, щоб перевірити, чи покращення загального стану серцево-судинної системи до вагітності зменшить ускладнення, що при ній виникають, та пов’язану з вагітністю серцево-судинну смертність або серцево-судинний ризик для нащадків. Автори заяви пропонують розглянути можливість проведення досліджень.

Спеціалісти заявляють, що звичайно, важко залучити жінок, які планують вагітність, і спостерігати за ними, та оцінити вплив втручання та результати, але, враховуючи важливість потреби, це те, у що слід інвестувати.

Науковці зазначають, що основним способом покращення серцево-судинного здоров’я цієї когорти було б поведінкове консультування щодо фізичної активності та дієти. Хоча передбачається, що контроль над факторами ризику серцево-судинних захворювань буде корисним, більшим питанням є те, як цього можна досягти. Крім того будь-які підходи до покращення здоров'я серцево-судинної системи до вагітності повинні враховувати існуючі расові відмінності.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Антикоагулянтна терапія при тромбозі глибоких вен

Тривалий захист від тромбів без ризику кровотеч... >>>