Безсимптомна гіперурикемія (ГУ) – це підвищення рівня уратів в крові при відсутності подагричного артриту, тофусів, уратної нефропатії і уратних каменів. Раніше згідно з рекомендаціями EULAR (Європейської антиревматичної ліги) ГУ вважалося підвищення сечової кислоти (СК) сироватки крові вище 420 мкмоль/л у чоловіків і вище 360 мкмоль/л у жінок. Сьогодні нормальним рівнем СК прийнято вважати рівень менший за 6 мг /дл або 360 мкмоль/л незалежно від статі . Безсимптомне збільшення рівня СК за даними різних досліджень (в різних вікових групах) складає від 5 до 25% популяції.
Сьогодні накопичено чимало даних про роль СК у розвитку серцево-судинних захворювань. Відзначено, що у пацієнтів з артеріальною гіпертензією, ІХС, хронічною серцевою недостатністю і порушенням ниркової функції спостерігається вищий рівень СК ніж в «здоровій» популяції . Підвищення рівня СК пов'язують з ризиком розвитку АГ у нормотензивних осіб. Результати дослідження MRFIT свідчать про зростання ризику АГ на 80 % протягом 6 років у чоловіків при вихідному підвищенні сироваткового вмісту сечової кислоти більше 7 мг/дл, незалежно від вихідного рівня АТ, ліпідного профілю, протеїнурії та функціонального стану нирок.
В нових Європейських рекомендаціях з ведення пацієнтів на АГ 2018 року, щойно прийнятих в Мюнхені, СК розглядається як фактор, що впливає на серцево-судинний ризик при підвищеному АТ. Більш того, згідно до нових рекомендацій визначення рівня СК є «рутинним дослідженням для оцінки пацієнтів з гіпертонічною хворобою»
Запрошуємо Вас до участі в міжнародному вебінарі з проблеми гіперурікемії. Вебінар буде забезпечено синхронним перекладом на російську мову.
Дата:Середа, 26 вересня 2018 року Час: 4:00 - 5:30 вечора Берлінський час (CEST / UCT + 1 год.).
Якщо у вас виникли запитання, надішліть листа на адресу: nascholing@springer.com.