Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
29.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

02.10.2015 12:43
Версія для друку
  • RSS

Вплив ожиріння на виживаність пацієнтів з СН після проведення СРТ. 

Автори оцінювали вплив наявності ожиріння на клінічні наслідки у пацієнтів з серцевою недостатністю після проведення серцевої ресинхронізуючої терапії...Клінінічні наслідки впродовж тривалого часу у пацієнтів з серцевою недостатністю, яким проведено серцеву ресинхронізуючу терапію (СРТ), можуть частково залежати від показника індексу маси тіла (ІМТ) на момент встановлення пристрою. Такі результати невеликого дослідження, яке було представлено на науковій конференції Товариства з серцевої недостатності. Було виявлено достовірно вищу 10-річну виживаність після встановлення кардіостимулятора з метою СРТ у пацієнтів з ожирінням у порівнянні з пацієнтами з нормальною масою тіла. На цей ефект в деякій впливала етіологія серцевої недостатності (СН) і наявність цукрового діабету.

За словами дослідників, дослідження, в якому взяло участь лише 113 пацієнтів, не достатньо потужне для того, щоб довести прямий зв’язок між наявністю ожиріння і довготривалими клінічними наслідками. Однак отримані результати знову піднімають питання відомого але недостатньо зрозумілого зворотнього зв’язку між наявністю ожиріння і смертністю від серцевої недостатності.

Зазначається, що “парадокс ожиріння”, який відмічається у пацієнтів з СН, також має місце і у пацієнтів, яким проводиться СРТ.

За результатами виявилось, що наявність діабету зменшувала виживаність незалежно від ІМТ, однак відповідний показник у пацієнтів з ожирінням і діабетом був все одно кращий, ніж у пацієнтів з нормальною масою тіла навіть без діабету в анамнезі. Отримані дані, на думку авторів, можуть стати у нагоді в предикції пацієнтів, у яких проведення СРТ буде мати найбільшу користь.

33 учасники дослідження мали нормальну масу тіла (ІМТ < 25 кг/м2), у 47 відмічалась надлишкова маса тіла (ІМТ 25-29 кг/м2), у 33 пацієнти страждали на ожиріння (ІМТ > 30 кг/м2). Розповсюдженість цукрового діабету, фібриляції передсердь, розміри лівого передсердя і призначена медикаментозна терапія була подібна в усіх групах. За 10 років кінцевої точки досягли 88 пацієнтів. В 73 випадках це була смерть. Мультиваріаційний аналіз показав, що відносний ризик досягнення первинної кінцевої точки складав 0.90 (95% ДІ 0.85-0.97, Р=0.003) на кожне зростання ІМТ на 1 одиницю. У порівнянні з учасниками, які мали нормальну масу тіла на початку дослідження, у пацієнтів з надлишковою масою ВР склав 0.54 (95% ДІ 0.28-1.02, Р=0.06), а у пацієнтів з ожирінням – 0.32 (95% ДІ 0.14-0.70, Р=0.005) ці результати отримані після корекції результатів на вік, стать, швидкість клубочкової фільтрації, застосування інсуліну, ширину комплексу QRS, наявність СН внаслідок кардіоміопатії, ФВ ЛШ, функціональний клас СН за NYHA, розмір лівого шлуночка, розмір лівого передсердя і функцію правого шлуночка.

Наявність діабету погіршувала виживаність як в групі пацієнтів з ожирінням, так і в групі учасників з нормальною масою тіла. Виживаність пацієнтів з ожирінням але без діабету виявилась найкращою, а пацієнтів з діабетом без супутнього ожиріння – найгіршою.

10-річна виживаність (%) у пацієнтів після СРТ в залежності від наявності діабету і ожиріння

Наявність діабету

Без ожиріння

Наявність ожиріння

Є діабет

7.7

29.4

Немає діабету

20.4

43.8

#HF, #obesity, #CRT

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Цикл ТУ " Новітні технології інтервенційної діагностики коронарного атеросклерозу" 10.02-24.02.2025

 

Інформація, контакти, перелік документів...

Інформація, контакти, перелік документів...

 >>>

Як покращити лікування кардіогенного шоку?

Ключ до змін – рання діагностика та швидке впровадження механічної підтримки кровообігу... >>>