Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

13.10.2015 11:00
Версія для друку
  • RSS

Відмова від паління у пацієнтів з симптомами депресії після ГКС. 

В новому дослідженні оцінювали вираженість депресії після гострого коронарного синдрому в залежності від модифікації способу життя...За словами автора нового дослідження – лікаря-психіатра Університету Лісабона – #депресія в три рази частіше зустрічається у пацієнтів, що перенесли гострий коронарний синдром, ніж в тих, що не мали в анамнезі даної серцево-судинної події. А програма кардіологічної реабілітації, що включає аеробні вправи, може зменшити симптоматику депресії і покращити стан серцево-судинної системи і толерантність до навантажень.

Зазначається, що у пацієнтів, які мають симптоми депресії після #ГКС, ризик повторного серцевого нападу чи смерті вдвічі перевищує відповідний ризик у пацієнтів без депресії.

В новому дослідженні було показано, що відмова від паління і регулярні фізичні навантаження можуть зменшити прояви депресії після ГКС. В дослідження було включено 1164 пацієнти з ГКС в анамнезі, які були учасниками великого проспективного багатоцентрового дослідження в Швейцарії. Пацієнти були включені в дослідження в період з 2009 по 2013 роки, період спостереження склав 1 рік. Симптоми депресії оцінювались при включенні в дослідження і через 1 рік. Дослідники проаналізували вплив різноманітних факторів на вираженість депресії після серцевого нападу. Дані фактори включали вплив на рівень холестерину крові, рівень артеріального тиску, відмову від паління, зменшення споживання алкоголю пацієнтами, що вживали більше 14 доз на тиждень, інтенсифікацію фізичної активності і застосування препаратів згідно з сучасними рекомендаціями.

Виявилось, що у 27% пацієнтів після ГКС симптоми депресії зберігались чи виникали у тих, хто не мав депресії до серцевого нападу. А у 11% пацієнтів симптоматика зменшилась. У пацієнтів з депресією частіше мав місце цукровий діабет, вони частіше палили і рідше були одружені, ніж пацієнти без депресії.

Через один рік після включення найсильніший зв’язок з покращенням симптомів депресії мала відмова від паління, при цьому шанс покращення симптоматики був в 2.3 більший, ніж у пацієнтів, що продовжили палити. До того ж виявилось, що у пацієнтів, які на момент початку дослідження мали вищий рівень фізичної активності, шанси на поліпшення депресивних симптомів були також вищими.

Зазначається, що ознаки депресії у хворих кардіологічного профілю часто відрізняються від відповідних симптомів у психіатрічних пацієнтів. Так, пацієнти не говорять про своє засмучення чи відчуття безнадії. Замість цього вони жаліються на безсоння, втомлюваність чи біль в тілі. Тому, такі відмінності в клінічній картині сприяють недостатній діагностиці депресії у пацієнтів кардіологічного профілю.

Зміни способу життя, асоційовані з депресією, можуть в деякій мірі сприяти і більш неблагоприємним клінічним наслідкам у пацієнтів після ГКС. Також в цьому можуть відігравати роль і біологічні механізми, які включають зміни в автономній нервовій системі, прозапальні фактори і зниження варіабельності серцевого ритму.

#ACS, #depression, #smoking

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми