Результати нового дослідження показали, що триметазидин не зміг підвищити здатність до фізичного навантаження або послабити симптоми при необструктивній гіпертрофічній кардіоміопатії (HГКМП).
Науковці провели подвійне сліпе дослідження у 2012-2014 роках. Учасниками були 51 симптомний пацієнт (70% чоловіків, середній вік 50 років) з максимальним градієнтом вихідного тракту лівого шлуночка ≤50 мм рт.ст. і піком споживання кисню під час тренування ≤80%.
Вони були рандомізовані на групу триметазидину 20 мг тричі на день та групу плацебо. Спостереження за пацієнтом тривало протягом 3 місяців.
Учасники дослідження, які були рандомізовані у групу триметазидину, мали менший приріст пікового споживання кисню (VO2) під час вертикальної велоергометрії порівняно з групою плацебо, в результаті чого їхній скоригований пік VO2 через 3 місяці був нижчим (1,35 мл / кг на хвилину) (95%, ДІ -2,58 до -0,11 мл / кг на хвилину).
Триметазидин дигідрохлорид є антиангінальним препаратом, який працює за рахунок підвищення енергетичної ефективності міокарда. Зокрема, він безпосередньо пригнічує β-окислення для стимулювання окислення глюкози і зменшення окислення жирних кислот.
Вільні жирні кислоти є менш ефективним джерелом енергії для міокарда, оскільки для отримання еквівалентної кількості аденозинтрифосфату потрібно приблизно на 10% більше кисню, ніж глюкоза. HГКМП характеризується зниженням концентрації високоенергетичних фосфатів у міокарді можливо, через ішемію міокарда або енергетично виснажливий ефект мутацій гена білка.
Тим не менше, науковці не спостерігали ніякої різниці у двох групах за оцінкою якості життя, що визначали самі пацієнти. Група триметазидину і плацебо також мали однакові показники діастолічної функції, фракції викиду лівого шлуночка, рівні NT-pro-BNP і рівні тропоніну Т до кінця спостереження.
Незважаючи на негативні результати, дослідники зазначають, що важливо поставити це в контексті нестачі плацебо-контрольованих рандомізованих клінічних випробувань на популяцію HГКМП в цілому, і необхідно проводити більше випробувань, подібних до цього, для просування знань і вивчення нових цільових терапевтичних можливостей.
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org