Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
22.01.2025

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

08.07.2022 11:34
Версія для друку
  • RSS

Що не так у європейських рекомендаціях щодо профілактики серцево-судинних захворювань? 

Нове дослідження показало, що нова оцінка ризику, яка використовуються для рекомендацій щодо терапії статинів для первинної профілактики атеросклеротичних серцево-судинних захворювань в останніх європейських рекомендаціях, різко знижує право на призначення цих препаратів у країнах з низьким рівнем ризику.

Автори повідомляють, що нові порогові значення ризику, обрані для призначення лікування статинами в рекомендаціях ESC 2021 р., зменшують право на призначення статинів до 4% цільової популяції та практично усувають необхідність призначення статинів жінкам.

У новому дослідженні порівняли клінічну ефективність нових європейських рекомендацій з профілактики з рекомендаціями США, Великобританії та  європейськими рекомендаціями 2019 р. в кагорті з 66 909 практично здорових людей із Копенгагенського загального популяційного дослідження.

Протягом 9 років спостерігалося від 2962 до 4277 нефатальних та фатальних серцево-судинних подій.

Результати дослідження показали, що, хоча у нових європейських рекомендаціях 2021 р. представлена ​​нова та покращена модель оцінки ризику, відома як SCORE2, оновлені вікові рекомендації різко знизили відповідність рекомендаціям класу I щодо терапії статинами до 4% осіб віком 40–69 років та менше 1% жінок.

Науковці зазначають, що модель розрахунку ризику SCORE, яка використовується в керівництві ESC, була проблематичною, оскільки вона передбачала лише 10-річний ризик фатальних атеросклеротичних серцево-судинних подій, тоді як у США та Великобританії використовувалися як фатальні, так і нефатальні серцево-судинні події.

Нині ESC оновила свою модель, і нова модель набагато краща в тому сенсі, що вона передбачає як фатальні, так і нефатальні події, а прогнозований ризик добре корелює з фактичним ризиком. Проте нові порогові значення для лікування статинами надто високі для європейських країн з низьким рівнем ризику, тому що дуже мало людей тепер можуть отримати статини.

За словами дослідників, проблема полягає в тому, що якщо використовувати сучасні рекомендації, то переважній більшості тих людей, у яких розвинеться серцево-судинне захворювання протягом 10 років, не буде призначено терапію статинами, яка може знизити цей ризик. Буде багато людей з високим ризиком серцево-судинних захворювань, але за рекомендаціями не буде зазначено, що вони потребують прийому статинів.

Якщо використовувати рекомендації Великобританії або США, набагато більше людей з низьким рівнем ризику матимуть право на терапію статинами, і так можна запобігти набагато більше подіям, ніж при використанні нових рекомендацій ESC.

Автори дослідження пояснюють, що загалом східноєвропейські країни мають більш високий ризик, ніж західноєвропейські країни, тому ці рекомендації можуть досить добре працювати у східноєвропейських країнах, але у західноєвропейських країнах з низьким рівнем ризику, де використовується модель оцінки низького ризику, мало хто буде відповідати вимогам для терапії статинами.

Науковці зазначають, що, наприклад, відповідно до поточних рекомендацій у 55-річної жінки (курець, систолічний артеріальний тиск 130 мм рт. ст., рівень холестерину ЛПНЩ 4,0 ммоль/л) прогнозований ризик серцево-судинних захворювань протягом 10 років становить 5 % у Данії, але прогнозований ризик 18% у Румунії.

Оскільки країни успішно впроваджують терапію статинами для зниження серцево-судинних захворювань, показники серцево-судинних захворювань знижуються, і поступово все менше людей мають право на ту саму терапію, яка насамперед сприяла зниженню серцево-судинних захворювань.

Спеціалісти закликають повторити аналіз в інших країнах з низьким рівнем ризику та поширити його на регіони з більш високим ризиком.

У разі підтвердження ці результати повинні стати каталізатором для ESC, щоб переглянути або доповнити свої поточні рекомендації, щоб запобігти кроку назад у використанні статинів у первинній профілактиці.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Антикоагулянтна терапія при тромбозі глибоких вен

Тривалий захист від тромбів без ризику кровотеч... >>>