Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.10.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

27.10.2024 00:03
Версія для друку
  • RSS

Рекомендації щодо первинної профілактики інсульту 2024 року 

Це перше оновлення рекомендацій за останні десять років від 2014 року, що призначене для підтримки лікарів у реалізації різних стратегій профілактики для пацієнтів без історії інсульту. Вони узгоджуються з програмою Life's Essential 8 Американської асоціації серця.

Науковці зазначають, що ці рекомендації є важливим і своєчасним оновленням з кількох причин. Були опубліковані проривні клінічні дослідження з новими препаратами, які дозволяють не тільки лікувати основні захворювання (включаючи діабет, ожиріння та високий рівень холестерину), але й знижувати ризик інсульту та серцевих захворювань.

Автори рекомендацій зазначають, що до 80% інсультів можна запобігти та закликають до кращої первинної профілактики інсульту, яка включає покращений скринінг і зміни способу життя.

До таких змін входить середземноморська дієта, яка, як було показано, значно знижує ризик інсульту, особливо якщо доповнити її вживанням горіхів і оливкової олії.

Рекомендації також підкреслюють необхідність фізичної активності, яка є необхідною для серцево-судинного здоров’я і зниження ризику інсульту. Автори наголосили на цьому пункті та додали нову рекомендацію щодо виявлення сидячого способу життя та порадили пацієнтам уникати неактивності та займатися регулярною фізичною активністю від помірної до інтенсивної.

Ще одна нова рекомендація ґрунтується на надійних даних, що агоністи рецепторів глюкагоноподібного пептиду 1 (GLP-1) значно покращують контроль діабету 2 типу, сприяють зниженню ваги та знижують ризик серцево-судинних захворювань. У зв'язку з цим автори рекомендацій закликали до використання GLP-1 у пацієнтів з діабетом і високим ризиком ССЗ або наявністю таких захворювань.

Інший клас препаратів, введений з моменту публікації рекомендацій 2014 року, інгібітори PCSK9 (пропротеїн конвертази субтилізин/кексин типу 9), виявився високоефективним у зниженні рівня холестерину ліпопротеїнів низької щільності. Ці препарати також показали зниження ризику інсульту.

Ефективне керування артеріальним тиском (АТ) є вирішальним для профілактики інсульту. Рандомізовані контрольовані дослідження показують, що один антигіпертензивний препарат допомагає лише близько 30% пацієнтів досягти цільового рівня АТ.

Більшість пацієнтів досягають бажаного цільового рівня АТ за допомогою двох або трьох препаратів. Відповідно до цих рекомендують використовувати щонайменше два антигіпертензивні препарати для первинної профілактики інсульту у більшості пацієнтів, які потребують зниження АТ.

Пацієнтам з антифосфоліпідним синдромом або системним червоним вовчаком і без інсульту або неспровокованої венозної тромбоемболії в анамнезі рекомендовано антитромбоцитарну терапію для запобігання інсульту. Пацієнти з антифосфоліпідним синдромом, у яких раніше був неспровокований венозний тромбоз, швидше за все, отримають користь від терапії антагоністами вітаміну К (цільове міжнародне нормалізоване співвідношення, 2-3) порівняно з прямими пероральними антикоагулянтами.

Профілактика інсульту, пов’язаного з вагітністю, досягається насамперед за допомогою контролю артеріального тиску. Рекомендують лікувати систолічний АТ понад 160 мм рт.ст. або діастолічний АТ понад 110 мм рт.ст. під час вагітності та до 6 тижнів після пологів, щоб знизити ризик летального материнського внутрішньомозкового крововиливу.

Нарешті, автори рекомендацій торкнулися питання первинної профілактики інсульту у трансгендерних осіб, зазначивши, що трансгендерні жінки, які проходять терапію естрогеном для гендерної афірмації, мають підвищений ризик. Вони наголошують, що оцінка та модифікація факторів ризику можуть бути корисними для зниження ризику інсульту в цій групі пацієнтів.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Вплив вітаміну D3 на серцеві біомаркери

Нові результати дослідження STURDY кидають виклик попереднім уявленням: більше не завжди означає краще... >>>

Рекомендації щодо первинної профілактики інсульту 2024 року

Особливо увага зосереджена на контролі артеріального тиску... >>>