Результати нового аналізу показали, що люди з подагрою на 58% частіше страждають від серцево-судинних захворювань (ССЗ), включаючи серцеву недостатність, аритмії та захворювання клапанів.
Науковці заявляють, що пошкодження органів, пов’язане з подагрою є набагато ширшим, ніж вважалося спочатку.
Нове дослідження включало понад 862 000 осіб, що дозволило дослідникам спостерігати різні наслідки для ССС, такі як міокардит і перикардит.
Для аналізу вчені використовували електронні медичні записи з бази даних приблизно 22 мільйонів осіб. Було ідентифіковано понад 152 600 осіб з подагрою. Пацієнти, включені до дослідження між 2000 і 2017 роками, молодші 80 років на момент встановлення діагнозу та не хворіли ССЗ протягом принаймні 12 місяців після встановлення діагнозу подагри.
Осіб з подагрою порівнювали з майже 710 000 контрольною групою за такими демографічними факторами, як вік, стать і географічний регіон.
Потім дослідники вивчили частоту 12 ССЗ, включаючи атеросклеротичні захворювання, дегенеративні та тромбоемболічні захворювання та аритмії, між двома групами з 1 січня 2000 року по 30 червня 2019 року.
Загалом, пацієнти з подагрою мали на 58% більшу ймовірність розвитку будь-якого серцево-судинного захворювання, ніж відповідні пацієнти без подагри. Для кожного з 12 станів спостерігався вищий рівень захворюваності серед пацієнтів із подагрою. Цей зв’язок був більш вираженим у жінок (коефіцієнт ризику [HR], 1,88), ніж у чоловіків (HR, 1,49), і подагра більшою мірою підвищувала ризик серцево-судинних захворювань у молодших людей.
Люди молодше 45 років з подагрою мали вдвічі більший ризик розвитку ССЗ порівняно з людьми такого ж віку без подагри. Для порівняння, імовірність розвитку ССЗ у осіб віком 45-54 роки з подагрою була на 84% вищою, а в осіб віком 55-64 років – на 57% більша ймовірність розвитку ССЗ, ніж контрольна група.
Порушення з боку провідної системи виникали частіше (HR, 1,88), потім серцева недостатність і захворювання клапанів (HR, 1,85 для обох).
Пацієнти з подагрою мали більший рівень супутніх захворювань, ніж контрольна група, включаючи гіпертонію, ожиріння та дисліпідемію. Загалом ризик серцево-судинних захворювань був дещо знижений після коригування традиційних факторів ризику серцево-судинних захворювань, таких як куріння, артеріальний тиск та індекс маси тіла, але все ще значний: пацієнти з подагрою мали на 31% вищий ризик ССЗ, ніж порівнювальна група.
Дослідження мало деякі обмеження, зокрема те, що дослідники не змогли пояснити, як такі ліки, як нестероїдні протизапальні засоби, кортикостероїди, колхіцин або алопуринол, могли вплинути на зв’язок між подагрою та ССЗ.
Спеціалісти звертають увагу, що отримані результати вимагають кращих стратегій для зниження ризику ССЗ у цих пацієнтів.
Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org