Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

29.04.2022 22:11
Версія для друку
  • RSS

Пероральні добавки кальцію при аортальному стенозі 

Результати нового дослідження показали, що пероральні добавки кальцію пов'язані з нижчим виживанням та більшою потребою у заміні аортального клапана у літніх пацієнтів з аортальним стенозом легкого та середнього ступеня тяжкості.

Науковці наголошують, що додатковий кальцій у цій популяції не приносить жодної користі для серцево-судинної системи..

Аортальний стеноз є найпоширенішим захворюванням клапанів серця у дорослих у розвинених країнах. Збільшуючись із віком, його поширеність становить 2% серед осіб старших 65 років та 4% старших 85 років.

Дослідники відзначають, що, хоча це хвороба людей похилого віку, також були виявлені множинні модифіковані фактори ризику аортального стенозу, у тому числі підвищений рівень холестерину, куріння та підвищений рівень іонізованого кальцію в сироватці, паратиреоїдного гормону та вітаміну D3.

Крім того, в останні роки збільшилося використання добавок кальцію та вітаміну D, особливо серед жінок у постменопаузі, схильних до остеопорозу, але дані про клапанні ефекти обмежені.

Поточне дослідження включало 2657 пацієнтів (середній вік 74 роки, 42% жінки) з нативним аортальним стенозом від легкого до помірного ступеня тяжкості.

З цих пацієнтів 49% не приймали жодних добавок із кальцієм чи вітаміном D, 12% приймали лише вітамін D і 1033 (39%) отримували кальцій із вітаміном D або без нього.

Результати показали, що абсолютний ризик серцево-судинної смертності становив 13,7 на 1000 людино-років для пацієнтів, які приймали кальцій з добавками вітаміну D або без них; порівняно з 9,6 на 1000 людино-років у тих, хто приймав лише вітамін D, та 5,8 на 1000 людино-років у тих, хто не приймав добавки.

Смертність від усіх причин також була значно вищою при прийомі добавок кальцію.

Заміну аортального клапана було виконано майже половині пацієнтів, які приймали кальцій, порівняно з 11% пацієнтів, які не приймали жодних добавок.

Ризик смертності від усіх причин і смертності від серцево-судинних захворювань також був вищим у пацієнтів, які отримували добавки з кальцієм.

При стратифікації за статусом остеопорозу відмінності у показниках виживання та протезування аортального клапана зберігалися між групами.

У регресійному аналізі Коксу з поправкою на кілька змінних кальцій з вітаміном D або без нього, але не тільки вітамін D, був пов'язаний з вищою смертністю від усіх причин (ВР 1,38; P = 0,009) та смертністю від серцево-судинних захворювань (ВР 2,0) з тенденцією до вищої смертності без серцево-судинних захворювань у порівнянні з тими, хто не приймав добавки.

Дослідники зазначають, що кальцифікація є кардинальним процесом, що приводить у рух порочне коло, яке збільшує жорсткість та обструкцію аортального клапана. Порушення регуляції метаболізму фосфату кальцію є основним фактором, що визначає розвиток склерозу стулок аорти та кальцифікованого аортального стенозу, спричинених порушенням функції нирок, а також первинним або вторинним гіперпаратиреозом.

Науковці говорять, що безпеку додаткового прийому кальцію слід розглядати індивідуально та ретельно, і що при розгляді питання про профілактику та лікування остеопорозу слід брати до уваги оцінку основного серцево-судинного захворювання та факторів ризику. Візуалізація серцево-судинних кальцинатів повинна бути включена до методів візуалізації остеопорозу при прийнятті рішення про те, коли давати лише вітамін D або додатково кальцій.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми