Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.11.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

18.06.2021 20:31
Версія для друку
  • RSS

Оптимальний рівень ліпідів крові при захворюванні периферичних артерій. 

Результати нового дослідження показали, що контроль рівня ліпідів в крові у пацієнтів із захворюванням периферичних артерій (ЗПА) продовжує залишатися субоптимальним. Незважаючи на підвищений ризик серцево-судинних захворювань і порушень з боку кінцівок, гіполіпідемічна терапія (ГЛТ) зазвичай не часто призначається у пацієнтів з ЗПА, і у багатьох з тих, хто отримував лікування, все ще був підвищений рівень холестерину ліпопротеїдів низької щільності (ХС-ЛПНЩ). Крім того, терапія часто посилювалася тільки після кардіальних або цереброваскулярних подій, але не після подій з боку кінцівок.

Науковці заявляють, що узяті разом, ці результати підкреслюють необхідність зміни поточного підходу до контролю рівнів ліпідів при ЗПА, щоб не тільки зосередитися на поліпшенні використання ГЛТ і досягненні рівня ХС-ЛПНЩ <70 мг / дл, особливо після ішемічних подій з боку кінцівок і серцево-судинної системи, але також і для розробки програм, що забезпечують значуще титрування ГЛТ і досягнення рівня ХС_ЛПНЩ <70 мг / дл.

У новому аналізі дослідники вивчили дані 250103 пацієнтах з ЗПА, з 2014 по 2018 рік.

У цьому дослідженні пацієнти були розділені на три групи лікування: ГЛТ високої інтенсивності (ВI) з призначенням ВІ доз статинів, статинів з езетімібом або інгібітором PCSK9; низькоінтенсивна (НI) ГЛТ, яка включала будь-який інший режим зниження рівня ліпідів; або відсутність лікування.

Рівні ХС-ЛПНЩ були доступні у 18 747 з цих пацієнтів. Початково 25,1% цієї групи перебували на ВІ ГЛТ, середній рівень ХС-ЛПНЩ становив 91 мг / дл, і тільки 24,5% мали ХС-ЛПНЩ менше 70 мг / дл.

Науковці  в цьому дослідженні виявили, що тільки 20,5% пацієнтів з ЗПА були на ВІ ГЛТ, 39,5% на НІ ГЛТ і 40% не отримували терапії.

В середньому за 15 місяців подальшого спостереження використання ВІ ГЛТ збільшилася в загальній групі на 1,5% до 22,5%, використання НІ ГЛТ знизилося на 2,9% до 36,6%.

У підгрупі пацієнтів з даними ХС-ЛПНЩ медіана ХС-ЛПНЩ в групі ВІ ГЛТ становила 81 мг / дл на вихідному рівні. Більш того, 64% пацієнтів в цій групі мали ХС-ЛПНЩ більше 70 мг / дл, що є важливим порогом лікування для пацієнтів з високим ризиком атеросклерозу.

Частка  пацієнтів з вихідними і наступними рівнями ХС-ЛПНЩ зі стратегії ВІ ГЛТ через 15 місяців збільшилася на 3,7%, а медіана подальшого спостереження ХС-ЛПНЩ - серед пацієнтів ВІ ГЛТ знизилася до 76 мг / дл. Проте, тільки 29% учасників групи мали ХС-ЛПНЩ нижче 70 мг / дл.

Під час дослідження тільки у 11,9% пацієнтів спостерігалося посилення прийому препаратів ГЛТ яке визначалося як підвищення дози існуючого препарату, перехід на більш сильнодіючий препарат або додавання іншого класу ГЛТ.

Посилення стратегії ГЛТ, яке визначалося як перехід від відсутності лікування до стратегій НІ або ВІ або від стратегії НІ до ВІ  відбулося у 9,7% пацієнтів.

Попередні дослідження показали, що пацієнти з ЗПА, як правило, отримують менш агресивне лікування, ніж пацієнти з ішемічною хворобою серця. Науковці відзначили, що це може відображати постійний дефіцит знань серед лікарів про високу захворюваність і смертності, пов'язаної з ЗПА.

При середньому терміні спостереження 18 місяців ВІ ГЛТ використовувалася частіше після серйозної несприятливої кардіальної або цереброваскулярної події (55%), такої як інфаркт міокарда, в порівнянні з серйозною несприятливою подією з боку кінцівки (41%).

За словами спеціалістів, наступним важливим кроком для усунення цієї прогалини в лікуванні ЗПА є проведення клінічних випробувань, спрямованих на поліпшення стану здоров'я пацієнтів з ЗПА.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми